ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Громадське радіо отримало оцінку NewsGuard (уточнено)

Громадське радіо отримало оцінку NewsGuard, що надає рейтинги довіри та детальні описи для тисяч новинних та інформаційних вебсайтів, йдеться на сайті компанії.

Анкета Громадського радіо з оцінкою – за посиланням.

В оцінці достовірності контенту Громадського радіо, зокрема, йдеться:

"Статті на сайті Hromadske.radio, як правило, базуються на фактах і добре підкріплені джерелами, часто цитують звіти місцевих і національних державних органів і посадових осіб, таких як Офіс генпрокурора, Державна служба з надзвичайних ситуацій та місцеві міські ради. Сайт часто цитує заяви українських військових. Статті також іноді базуються на звітах надійних міжнародних інформаційних видань… Заголовки точно відображають зміст історії. У редакційно-етичній політиці сайту Громадського радіо, доступ до якої можна знайти на сторінці "Про нас", зазначено, що сайт прагне підтримувати "точність, об’єктивність, неупередженість і збалансованість інформації". Громадське радіо називає своїми редакційними принципами "демократію, свободу преси, верховенство права, рівність усіх громадян перед законом, відмову від дискримінації".

"Громадське радіо" не поширює інформацію, яка пропагує насильство, розпалює конфлікти чи закликає до насильницького повалення конституційного ладу".

В оцінці також відмітили, що Громадське радіо щорічно публікує інформацію про структуру власності на сайті, на сторінці «Про нас», де єдиним власником є некомерційна організація "Громадське радіо".

Як зазначає Інститут масової інформації, протокол дій у надзвичайних ситуаціях JTI на базі NewsGuard запустила Ініціатива журналістської довіри (JTI), міжнародний стандарт журналістики, ініційований базованою в Парижі неприбутковою організацією "Репортери без кордонів" (RSF).

NewsGuard заснували в березні 2018 року медіапідприємець і відзначений нагородами журналіст Стівен Брілл та колишній видавець Wall Street Journal Гордон Кровіц. Він надає рейтинги довіри та детальні "харчові етикетки" для тисяч новинних та інформаційних вебсайтів.

Як пише "Детектор медіа", NewsGuard оцінює всі новинні та інформаційні вебсайти, на які припадає 95% онлайн-активності в США, Великій Британії, Канаді, Німеччині, Франції, Австрії, Італії, а тепер і в Австралії та Новій Зеландії. Продукти NewsGuard охоплюють рейтинги NewsGuard, NewsGuard для рекламодавців, який допомагає маркетологам, що турбуються про безпеку своїх брендів, та каталог "Відбитки дезінформації", що містить найпопулярніші неправдиві наративи в інтернеті.

У лютому 2023 року компанія запустила NewsGuard для AI, який надає провідні інструменти для навчання генеративних моделей ШІ, щоб уникнути поширення дезінформації. Моделі генеративного AI, такі як Microsoft Bing Chat, використовують "відбитки пальців дезінформації", щоб розпізнавати та уникати поширення найпопулярніших неправдивих наративів в інтернеті, а також використовують рейтинги NewsGuard, щоб відрізняти загалом надійні джерела новин та інформації від ненадійних, щоб навчити машини по-різному ставитися до цих джерел.

У 2022 році NewsGuard для реклами почав включати рейтинги телевізійних новинних та інформаційних програм і мереж, використовуючи критерії, подібні до тих, що застосовуються для оцінювання вебсайтів, але адаптовані для відеомедіа. Телевізійні рейтинги NewsGuard стали першими, які вийшли за межі початкових рейтингів вебсайтів. У травні 2023 року NewsGuard оголосив, що також оцінює новинні та інформаційні подкасти, співпрацюючи з трьома найбільшими аудіоплатформами, що допоможе рекламодавцям отримати впевненість у підтримці високорейтингових подкастів. Рейтинги для новинних програм на телебаченні та ОТТ, а також новинних та інформаційних подкастів будуть доступні для ліцензування у 2023 році.

Liked the article?
Help us be even more cool!