ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Google просуває глобальні освітні програми про ШІ для працівників і законодавців

27.01.2025, 14:17
Фото – officesnapshots.com

З огляду на безпрецедентний тиск від регуляторів Google прагне змінити масове сприйняття штучного інтелекту й відповідні політики напередодні глобальної хвилі регулювання ШІ. Ключовим пріоритетом є розбудова освітніх програм про ШІ для працівників, повідомив Reuters один з керівників компанії.

“Ознайомивши більше людей і організацій, зокрема урядів, із ШІ й спонукаючи їх використовувати ШІ, ми доможемося кращих політик навколо ШІ й відкриття нових можливостей – це замкнуте коло позитиву”, – стверджує Кент Волкер, президент із глобальних справ Alphabet.

На тлі ухвалення у всьому світі нових законів про авторське право, приватність і прозорість систем ШІ, а також претензій з боку уряду США щодо незаконної монополії Google на ринку пошуковиків компанія бачить можливість вплинути на наратив про цю технологію, яка, зокрема, спричинила страх масової втрати робочих місць.

У вересні генеральний директор Google Сундар Пічай оголосив про створення інвестиційного фонду на $120 мільйонів для розбудови освітніх програм про ШІ. Його заступники, як-от Волкер і Рут Порат (директорка з інвестицій), дедалі частіше подорожують до різних країн світу, щоб надати урядам рекомендації стосовно відповідних політик.

“Є багато позитиву в плані допомоги людям, які можуть через це втратити роботу. Ми хочемо зосередитися на цьому”, – каже Волкер.

У межах цієї ініціативи планується, зокрема, розширення змішаної онлайн- і офлайн-програми “Розвивайся з Google”, яка пропонує підприємствам тренувальні інструменти й навчання з аналізу даних та ІТ-підтримки для їхніх працівників. Це навчання покликане розширити карʼєрні перспективи співробітників у технічних галузях. Очільниця програми Ліза Ґевелбер повідомила, що вони планують додати спеціалізовані курси, повʼязані із ШІ, зокрема для вчителів.

За словами Волкера, самих курсів не досить для підготовки працівників: “Важливо дати людям певну мету, до якої вони прямуватимуть, наприклад сертифікат, який вони потім зможуть використати, подаючись на якусь посаду”.

Google хоче активніше експериментувати з громадсько-приватними партнерствами, зазначає Волкер. Основним прикладом таких партнерств наразі є програма “Кваліфіковані фахи й готовність”, у межах якої компанія співпрацює з громадськими коледжами, щоб навчати потенційних робітників для побудови дата-центрів. За словами Волкера, Google інкорпорує в цю програму навчання із ШІ.

“Зрештою федеральний уряд побачить, які з наших ідей втілюються в життя, – які із саджанців пускають коріння. Якщо ми зможемо зробити цю ініціативу плідною, це буде наша роль”, – каже Волкер.

Цитуючи кілька досліджень, проведених на замовлення Google, компаній Goldman Sachs і McKinsey, Волкер зазначає: в довгостроковій перспективі він очікує, що невелику частку робочих місць повністю замінить ШІ. Ці дослідження прогнозують, що ШІ буде певною мірою інкорпорований у більшість видів роботи.

Готуючись до цього переходу, Google найняла економіста Девіда Аутора, щоб дослідити вплив ШІ на робочу силу компанії. В одному з інтервʼю Аутор зазначив, що ШІ може бути використаний для створення імерсивніших тренінгів на кшталт симуляторів польотів. “Історія перенавчання для дорослих дуже славна. Дорослі не хочуть повертатися до школи. У багатьох випадках навчання в класах не стане розвʼязанням проблеми перенавчання”, – каже він.

Марія Ігнатьєва

Liked the article?
Help us be even more cool!