ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Головред тернопільського медіа "Politerno" заявив про стеження та негласні слідчі дії щодо нього

05.02.2024, 10:00
Ірина Небесна

Головний редактор тернопільського онлайн-видання “Politerno”, яке спеціалізується на розслідуваннях, Андрій Щесняк заявив про стеження за ним та негласні слідчі дії.

Як повідомляє регіональна представниця ІМІ, інформацію про це опублікували на сайті медіа.

Факт стеження редактор видання пов’язує з попередніми своїми публікаціями, що вийшли в листопаді 2023 року, щодо очільника обласної поліції Сергія Зюбаненка “Талановитий міліцейський піарник. Як “скляна” мрія Зюбаненка загрузла у корупції і стала довгобудом” та “Хабарник та колаборант з “Води Криму”. Чому Зюбаненко приховував інформацію щодо свого тестя”. 

Крім цього, Щесняк розповідає, що, поки його не було в місті, його матері вручили повістку, виписану на його ім’я. Хоча 26 січня він подав до Тернопільського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки заяву щодо права скористатися ст. 35 Конституції України згідно з релігійними переконаннями, оскільки є “багатолітнім членом євангельської церкви”. За його словами, ця повістка вже повторна, першу йому вручили 17 січня, однак до ТЦК він не з’явився, як каже, через стан здоров’я.

“Їй розповіли, що мені передають відтермінування від проходження військового обов’язку згідно з 35-ю ст. КУ. Але, як було зазначено, замість відтермінування вручили повістку про прибуття до ТОМ ТЦК та СП на наступний день, хоча вона сказала візитерам, що мене немає”, – написав Щесняк.

Він також заявив з посиланням на власні джерела, що і стеження, і неправомірні дії ТЦК – наслідок його професійної діяльності.

“Джерела інтернет-видання повідомили, що за мною за наказом Сергія Зюбаненка встановлено спостереження із залученням “розшукової”, прослуховуванням мобільного телефона та відстеженням його GPS-координат. Саме тому 17 січня працівники поліції та ТЦК “зненацька” з’явилися на Микулинецькій, де в мене була зустріч і де мені вперше вручили повістку. Саме тому мене “вели” і ввечері 25 січня”, – написав Андрій Щесняк. Хоча, як зазначає медійник, на той момент він мешкав у будинку свого друга, про що знали лише його рідні.

За словами Щесняка, звернення в СБУ щодо перевірки щодо стеження він надіслав керівнику відомства Василю Малюку. Заяви щодо негласних слідчих дій він також скерував до СБУ, Тернопільської обласної прокуратури та Нацполіції.

Юрист Інституту масової інформації Роман Головенко зазначив, що оскільки журналіст стверджує про правопорушення щодо нього з боку правоохоронців, то відповідне провадження підслідне Державному бюро розслідувань, хоча про звернення до нього не згадується.

До ДБР Андрій Щесняк справді не звертався. Як пояснив у розмові з регіональною представницею ІМІ, він “не бачить сенсу”. 

“У поліцію [заяву] писав чисто для того, щоб побачити реакцію. Ну а в СБУ та прокуратуру – вже для певних дій”, – прокоментував Щесняк.

Представниця ІМІ звернулася до пресслужби Нацполіції Тернопільської області, щоб отримати коментар очільника обласного управління нацполіції. Однак там від коментарів утрималися. 

Тим часом в обласній прокуратурі представниці ІМІ повідомили, що 31 січня за фактами, викладеними в Politerno, зареєстровано кримінальне провадження за ч. 3 ст. 171 КК України. Досудове розслідування здійснюватиме ДБР, процесуальне керівництво – обласна прокуратура. 

Як повідомляв ІМІ, у травні 2023 року невідомі запустили клон сайту “Politerno” з фейковою новиною про “викриття ботоферми”, яка нібито працювала проти міського голови, із заголовком “На Тернопільщині викрили ворожу ботоферму, яка розповсюджувала фейки про Надала”. А в жовтні 2020 року сайт кілька днів поспіль “лежав” через DDoS-атаки. Така сама ситуація була на початку грудня 2019 року – тоді сайт “упав” на понад добу.

Liked the article?
Help us be even more cool!