ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Голлівудські сценаристи оголосили про припинення страйку, він тривав п'ять місяців

Фото – Pixabay
Фото – Pixabay

Гільдія сценаристів Америки (WGA) заявила, що її члени можуть повернутися до роботи в середу, 27 вересня, поки в гільдії вирішують, чи схвалювати трирічну угоду, яка передбачає підвищення зарплат і певний захист від використання штучного інтелекту.

Про це пише "Економічна правда" з посиланням на Reuters.

Керівництво гільдії одноголосно проголосувало за припинення страйку в середу. До 9 жовтня 11 500 членів гільдії мають віддати свої голоси за запропоновану угоду.

У WGA заявили, що орієнтовна вартість угоди становить 233 мільйони доларів на рік.

Зокрема, в угоді прописується, що представники об'єднань сценаристів щонайменше двічі на рік зустрічатимуться з керівництвом кіностудій і обговорюватимуть використання штучного інтелекту для написання сценаріїв.

Студіям не заборонено використовувати штучний інтелект для написання сценаріїв, але вони будуть зобов'язані сповіщати авторів, якщо в процесі роботи над текстом якимось чином були використані їхні твори. Сценаристи, своєю чергою, можуть самі використовувати штучний інтелект, але студії не можуть зобов'язати їх застосовувати цей інструмент.

Також проєктом угоди передбачено збільшення внесків на охорону здоров'я та пенсійне забезпечення, як того вимагали під час страйку.

Гільдія також заявила, що отримала гарантії мінімальної кількості персоналу, залученого до проєкту, що є ключовим питанням для багатьох її членів. Чисельність персоналу визначатиметься кількістю епізодів у сезоні. Мінімальні ставки оплати праці зростуть більш ніж на 12% протягом трьох років.

Також зростуть відрахування за використання телешоу та фільмів за межами США, а за найпопулярніші шоу в стримінгу буде виплачуватися бонус.

"Це суттєвий захист, про який компанії раніше казали нам у вічі, що ніколи не нададуть нам.

Але через нашу солідарність, через те, що вони буквально не можуть заробити без нас і долара, вони прогнулися, а потім зламались і дали нам те, на що ми заслуговуємо. Ми перемогли", – написав у соцмережі X сценарист Адам Коновер.

"Наш страйк був необхідним. Наш страйк був ефективним. Наш страйк – це наша перемога", – додав телевізійний сценарист Девід Слак.

Закінчення страйку означає, що денні та нічні ток-шоу можуть повернутися в ефір.

Проте закінчення страйку WGA ще не повертає Голлівуд до нормального життя. Профспілка акторів SAG-AFTRA вийшла з роботи в липні й продовжує страйкувати.

Гільдія сценаристів Америки оголосила про страйк на початку травня. Акція розпочалася після безрезультатних перемовин сценаристів із групою найбільших кіностудій і стримінгів про умови переукладання колективного контракту.

Через страйк було зсунуто терміни виходу багатьох фільмів і серіалів, перервано вихід телевізійних шоу, а також відкладено вручення премії "Еммі".

Як повідомляв ІМІ, одночасний страйк акторів та сценаристів відбувся вперше за 63 роки. Профспілки вимагали підвищення базових зарплат та відрахувань (residuals), а також запевнень, що робота акторів не буде замінена штучним інтелектом.

Liked the article?
Help us be even more cool!