ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ГО та партії вимагають від влади проводити вибори лише за відкритими списками

21.12.2021, 13:30
Фото – chesno.org
Фото – chesno.org

Низка українських правозахисних громадських організацій та партій заявляє, що парламент має намір повернути мажоритарку та закриті партійні списки. Вони вимагають проводити вибори лише за відкритими списками. 

Про це йдеться в заяві ГО та партій.

Повідомляється, що нардепи з групи “За майбутнє” 17 грудня зареєстрували законопроєкт, який відтерміновує дію Виборчого кодексу. Очільник фракції “Слуга народу” вже зробив заяву про те, що така ініціатива може набрати 300 голосів.

У заяві нагадують, що 2019 року парламент ухвалив Виборчий кодекс, який передбачає вибори за відкритими списками. Це означає, що виборці, а не політичні партії вирішують, хто має потрапити до рад.

“Перед місцевими виборами 2020 року Виборчий кодекс таки ухвалили, але щоб відкриті списки не запрацювали наповну зробили виборчу квоту в розмірі 25%. Тепер же навіть і цей поступ у виборчій реформі намагаються відтермінувати. Жодного разу система відкритих списків не була застосована на парламентських виборах. Корумпованій системі вигідно залишити мажоритарну систему виборів, оскільки саме ця система дозволяє засівати округи так, щоб до Верховної Ради потрапляли за партійними списками фігуранти антикорупційних розслідувань, прогульники та порушники Конституції – кнопкодави, а за мажоритарною системою – гречкосії та корупціонери”, – йдеться в заяві. 

Підписанти заяви зазначають, що в парламенті мажоритарники не можуть напрацьовувати якісно загальнодержавну політику розвитку для України й для формування коаліції “готові домовлятися з олігархами, аби працювати не в інтересах виборців”.

Заявники вважають, що на зміну політичної позиції вплинули останні соціологічні рейтинги політичних партій. 

“З огляду на те що більшість політичних партій не займається якісно партійним будівництвом, продають свої бренди на регіональному рівні, вони вирішили знехтувати таким здобутком у розвитку демократії України, як відкриті списки. Закликаємо парламентарів бути послідовними, виконувати свої обіцянки й зберегти відкриті списки”, – йдеться в заяві.

Заява відкрита до підписання для громадських організацій, рухів та політичних партій. 

Заяву підписали: ГО “Рух ЧЕСНО”, ГО “Центр спільних дій”, ГО “Центр протидії корупції”, ГО “Трансперенсі Інтернешнл Україна”, Фундація DEJURE, ГО “Інститут законодавчих ідей”, ГО “Антикорупційний штаб”, ВГО “Інститут політичної освіти”, ГО “StateWatch”, ВО “Автомайдан”, ГО “Ціна держави”, ГО “Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції” (ACREC), ПП “Громадянська позиція”, ПП “Народовладдя”, ГО “Хмельницька ініціатива”, ГО “Центр політичних студій”, Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”, Центр прав людини ZMINA, ГО “Інститут світової політики”, ГО “Центр громадянських свобод”, ГО “Український світ”, Одеська обласна організація ВГО КВУ, ГО “Платформа прав людини”, Офіс ефективного регулювання BRDO, ГО “Мережа відповідальних”, ГО “Центр демократії та верховенства права”, Центр демократії та верховенства права.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” в межах проєкту “Мобілізація зусиль для вирішення викликів у медіасфері України”. Матеріал відбиває позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду “Відродження”.

Liked the article?
Help us be even more cool!