ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Глава РПЦ Кирило був шпигуном КДБ у Швейцарії – ЗМІ

06.02.2023, 14:21
Фото – obozrevatel.com
Фото – obozrevatel.com

Патріарх Російської православної церкви (РПЦ) Кирило працював у Женеві (Швейцарія) на колишню радянську службу зовнішньої розвідки КДБ. 

Про його розвідницьку діяльність у 1970-х роках у Швейцарії повідомили 5 лютого швейцарські видання Le Matin Dimanche та Sonntagszeitung з посиланням на Швейцарський федеральний архів, пише DW

Досьє, що було складено Федеральною поліцією в той час і відтоді оприлюднене, підтверджує, що він “належав до КДБ”, пишуть журналісти.

На початку 1970-х років Кирило перебував у Женеві під псевдонімом Михайлов. Там він мав офіційно представляти Московський патріархат у Всесвітній раді церков (ВРЦ). Як пишуть видання, завдання Кирила полягало, зокрема, у тому, щоб впливати на ВРЦ, що була пронизана агентами впливу КДБ. Метою радянського керівництва в той час, згідно з повідомленнями ЗМІ, було змусити цю релігійну інституцію засуджувати США та їхніх союзників, а також пом'якшити їхню критику щодо відсутності релігійної свободи в СРСР.

За даними двох газет, РПЦ поки відмовляється коментувати ймовірну шпигунську діяльність Кирила в Женеві. Водночас ВРЦ заявила, що не має “жодної інформації” щодо цього питання.

Тим часом племінник Кирила і наступник на посаді в Женеві Михайло Гундяєв заперечив у коментарі Le Matin Dimanche, що його дядько був агентом. Кирило “ніколи не був агентом”, попри “суворий контроль” з боку КДБ. На “щирість його прихильності до екуменічної роботи з іншими церквами” “не вплинув” тиск із боку радянських спецслужб, сказав Гундяєв в інтерв'ю газеті.

Тим часом у посольстві РФ у Берні цю інформацію назвали черговим прикладом “русофобії”, що поширюється й у Швейцарії, повідомляє видання Tagesanzeiger.

Відомо, що патріарх РПЦ Кирило є палким прихильником російського лідера Володимира Путіна та його політики. Він підтримує повномасштабну війну Росії проти України, а 2012 року назвав Путіна “дивом”, нагадує інформагенція AFP. Через підтримку очільником РПЦ агресії РФ проти України він опинився в санкційних списках України та Великобританії. Накласти обмеження на Кирила мали намір і в ЄС, однак ця спроба провалилася через позицію Угорщини.

Нагадаємо, 23 січня Президент України Володимир Зеленський запровадив санкції щодо 22 діячів Російської православної церкви. Серед них племінник Кирила протоієрей Михайло Гундяєв, який є представником РПЦ при Всесвітній раді церков та інших міжнародних організаціях у Женеві (Швейцарія). “Запроваджені санкції проти 22 осіб – громадян Росії, які, прикриваючись духовністю, підтримують терор та геноцидну політику”, – прокоментував свій указ президент Зеленський.

У січні Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №8371 “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій”, що унеможливлює діяльність в Україні релігійних організацій, керівний центр яких розташований у Росії.

1 грудня 2022 року Рада національної безпеки та оборони доручила Кабінету Міністрів запропонувати Верховній Раді заборонити діяльність Української православної церкви Московського патріархату в Україні, а також ініціювала перевірку законності перебування УПЦ МП в Києво-Печерській лаврі.

Liked the article?
Help us be even more cool!