ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Генсек ООН вважає, що потрібно реформувати міжнародні інституції, створені після Другої світової

Фото – aa.com.tr
Фото – aa.com.tr

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш наголосив на необхідності реформування багатосторонніх інституцій, створених після Другої світової війни, оскільки геополітичні розбіжності підривають здатність багатосторонніх інституцій, насамперед ООН, реагувати на виклики.

Про це він заявив 13 вересня під час пресконференції, повідомляє Укрінформ.

“Сьогоднішні багатосторонні інституції, створені після Другої світової війни, відображають потужність та економічну динаміку того часу, а отже потребують реформування”, – наголосив він.

Він нагадав, що в Нью-Йорку невдовзі відбудеться тиждень високого рівня за участю глав держав і урядів у межах відкриття чергової сесії Генеральної Асамблеї ООН.

“Ми зберемося в той час, коли людство стикається з величезними викликами – від погіршення кліматичної ситуації до ескалації конфліктів, глобальної кризи вартості життя, стрімкого зростання нерівності та драматичних технологічних збоїв”, – сказав він.

За його словами, геополітичні розбіжності підривають здатність багатосторонніх інституцій (до яких насамперед належить ООН. – Ред.), реагувати на виклики.

“Виникає багатополярний світ. Багатополярність може бути фактором рівноваги. Але вона також може призвести до ескалації напруженості, фрагментації та навіть гіршого”, – пояснив він.

Щоб об’єднати багатополярний світ, потрібні сильні, реформовані багатосторонні інституції, засновані на Статуті ООН та міжнародному праві, додав він.

Анонсуючи події тижня високого рівня, Гутерреш зазначив, що значну увагу буде приділено тому, “як урятувати Цілі сталого розвитку на півдорозі до 2030 року”, а також “як підвищити амбіції для подолання кліматичної кризи”, важливим питанням є фінансування та інвестицій для розвитку, виклики у сфері охорони здоров'я, “гарячі точки” тощо.

“Моє звернення до світових лідерів буде чітким: нині не час для позерства чи позиціювання. Не час для байдужості чи нерішучості. Це час об'єднатися для ухвалення реальних, практичних рішень”, – заявив генсек.

Тиждень високого рівня Генасамблеї ООН відбудеться 19–25 вересня в Нью-Йорку.

Як повідомляв ІМІ, у травні 2023 року Генсекретар ООН Антоніу Гутерреш заявив про необхідність реформування Ради Безпеки та Бреттон-Вудської системи, щоб вони відповідали “реаліям сучасного світу”. Глава ООН додав, що обидва формати відбивають співвідношення сил 1945 року і потребують оновлення.

У 2022 році Президент України Володимир Зеленський заявляв про необхідність реформувати міжнародні інституції, зокрема механізми Організації Об’єднаних Націй.

Liked the article?
Help us be even more cool!