ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Генсек ООН заявив про необхідність реформування Радбезу організації

22.05.2023, 10:24
Фото – news.un.org
Фото – news.un.org

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив про необхідність реформування Ради Безпеки та Бреттон-Вудської системи, щоб вони відповідали "реаліям сучасного світу".

Про це він заявив на пресконференції в Японії, де відбувалася зустріч G7, повідомляє Укрінформ із посиланням на Reuters.

“Глобальна фінансова архітектура є застарілою, нефункціональною та несправедливою. На тлі економічних потрясінь, спричинених пандемією COVID-19 і вторгненням Росії в Україну, вона не змогла виконати свою основну функцію як глобальна мережа безпеки”, – сказав Гутерреш.

Глава ООН додав, що обидва формати відбивають співвідношення сил 1945 року і потребують оновлення.

Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк коментуючи заяву Гутерреша, зазначив, що Рада безпеки ООН як орган, покликаний гарантувати глобальну безпеку, більше не працює, фактично являючи собою щоденне знущання з міжнародного права.

“Слова, які так довго хотів почути світ. Генсекретар ООН Антоніу Гутерреш закликає реформувати Раду безпеки ООН. Орган, що повинен гарантувати глобальну безпеку, більше не працює. Ба більше, фактично є щоденним знущанням над здоровим глуздом і міжнародним правом”, – написав він у твіттері.

“Бо не може країна, що розв’язала масштабну війну у XXI сторіччі та вбиває десятки тисяч людей, надувши щоки сидіти в цивілізованих людей, розповідати про бойових комарів і ветувати рішення. Час позбутися пасажирів, що застрибнули у вагон, не маючи квитка”, – зазначив Подоляк.

Раніше Президент України Володимир Зеленський заявляв про необхідність реформувати міжнародні інституції, зокрема механізми Організації Об’єднаних Націй.

Liked the article?
Help us be even more cool!