Франція звинувачує РФ у підробленні сайтів для плутанини й поширення дезінформації про війну в Україні
Уряд Франції звинуватив Росію в проведенні довготривалої кампанії з онлайн-маніпуляцій, зокрема за допомогою підроблення сайтів провідних французьких ЗМІ й МЗС Франції.
Мета кампанії – створення плутанини й поширення недостовірної інформації про війну в Україні, повідомляє AP.
Французьке агентство VIGINUM, яке протидіє іноземним цифровим втручанням, заявило, що вони почали спостерігати за цією операцією невдовзі після того, як Росія вторглася в Україну, і що Франція була однією з країн-цілей кампанії. В агентстві зазначили, що відстежили діяльність до окремих людей, компаній і "державних органів чи організацій, пов’язаних з державою", в Росії.
Минулого місяця VIGINUM зафіксувало клон сайту МЗС Франції та втрутилося, вживши "захисних і запобіжних заходів", повідомляє агентство у звіті.
"Франція засуджує такі дії, які не гідні постійного члена Ради Безпеки ООН. Жодні спроби маніпуляцій не послаблять французьку підтримку України проти російської агресивної війни", – заявило міністерство, вживши напрочуд різке формулювання.
Російське посольство у Франції не надало свого коментаря.
VIGINUM повідомляє про 335 доменів, що прикидаються європейськими ЗМІ, зокрема французькими щоденними газетами Le Monde і Le Figaro. Агентство зазначає, що контент, який поширюють ці підроблені сайти, дискредитує українські Збройні сили, натомість просуваючи критику санкцій проти Росії й вплив українських біженців на інші європейські країни.
Речниця МЗС Франції Анна-Клер Лежандр заявила, що це перший випадок, коли уряд "так чітко й відверто" звинуватив когось у подібній компанії.
За її словами, фейковий сайт міністерства мав на меті заплутати громадськість щодо французької підтримки України та підважити демократичну дискусію. Речниця зазначає, що втручання влади обмежило ефективність сайту-клону, який вона назвала складовою "гібридної війни, яку зараз веде Росія".
У VIGINUM повідомляють, що кампанія пов’язана з розлогою мережею дезінформації, яку тогоріч викрила компанія Meta і яка поширювала кремлівські наративи через фейкові профілі в соцмережах і підроблені новинні сайти.
Як повідомляв ІМІ, канцлер Німеччини Олаф Шольц представив ухвалену Стратегію національної безпеки країни. Росію в ній визнано найбільшою загрозою для світу. Відповідно до затвердженої Стратегії безпеки, в майбутньому зовнішні та внутрішні загрози слід розглядати разом. Крім військових небезпек, це також, зокрема, охоплює кібератаки чи атаки на критично важливу інфраструктуру.
Help us be even more cool!