ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Фінська газета видалила 33 статті про Україну після виявлення обману у повідомленнях свого українського автора

02.06.2023, 16:06
Фото - iltalehti.fi
Фото - iltalehti.fi

Фінська газета Iltalehti видалила 33 статті про війну в Україні після того, як з’ясувалось, що їх автор, український асистент газети, надавав недостовірні знімки. Його репортажі з Бахмута викликали підозри щодо правдивості.

Про це повідомляє “Детектор медіа” з посиланням на Iltalehti.

Фінська газета розпочала службове розслідування після того, як отримали кілька критичних відгуків щодо останнього репортажу свого асистента із Бахмута, опублікованого 23 травня.

“Розповідь про місто, за яке точились тяжкі бої, містила настільки “летючий” наратив, що не дивно, що читачам було важко повірити в його достовірність. Оскільки перевірити те, що описано у репортажі, зробленому в розпал війни, практично неможливо, цю історію взагалі не слід було публікувати. Це була помилка”, — повідомила газета.

Під час службового розслідування газета з'ясувала, що деякі фотографії, надані асистентом, були зроблені не ним і не в тому місці, про яке він заявляв. На даний момент такі зображення знайдено в чотирьох статтях автора.

Через ці неточності Iltalehti 30 травня вирішила видалити усі новини, репортажі та аналітичні матеріали, що стосувались війни в Україні, авторства цього асистента.

“Через втрату довіри ми вирішили, що краще, щоб сумнівний вміст більше не був доступним для громадськості”, — пише газета.

Редакція продовжить розслідування і пізніше повідомить публіці, які ще підробки вдалося знайти. Газета також дослідить, чи є серед видалених матеріалів такі, інформацію з яких редакція зможе перевірити, щоб їх відновити.

Головний редактор Iltalehti Пертту Кауппінен повідомив, що співпраця з репортером припинена. 

За його словами, асистент, про якого йдеться, працював у Iltalehti протягом 10 років. Здебільшого він працював фіксером — допомагав штатним журналістам Iltalehti, які відвідували Україну. Кауппінен описав його як людину з добре розвиненими зв'язками та гарного організатора інтерв'ю та поїздок в Україні.

Головний редактор шкодує про те, що “ми надто пізно виявили шахрайство”, і приносить вибачення читачам за цей інцидент.

Редакція також пояснила, що залучали кількох українських помічників, щоби могти розповісти про “почуття та думки простих українців навіть тоді, коли ми не маємо змоги виїхати на місце самостійно”.

“Завжди виникають проблеми з використанням місцевих помічників. Сприйняття новинної журналістики українцями може бути іншим, ніж у Фінляндії. Їхня манера писати репортажі та новини зовсім не така, як звикли фіни. Крім того, слід розуміти небезпеку пропаганди. Варто замислитись, чи можуть українські журналісти, сповнені національними почуттями, висвітлювати оборонні бої так само об’єктивно, як журналіст, присланий з Фінляндії”, — резюмувала газета.

Liked the article?
Help us be even more cool!