ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Фейгін про звільнення Сущенка: "щось відбувається зверху" відносно долі Романа

18.07.2019, 16:46
Фото - Марк Фейгін

Домовленості про звільнення ув’язненого в Росії журналіста Укрінформу Романа Сущенка можуть бути досягнуті лише на найвищому політичному рівні, при цьому є ознаки того, “що щось відбувається зверху” стосовно можливостей певних домовленостей.

Про це Укрінформу повідомив російський правозахисник і адвокат Марк Фейгін після проведеної 18 липня телефонної розмови із Сущенком.

“Відносно перспектив. Є ознаки, за якими можна вважати, що щось відбувається зверху відносно можливостей певних домовленостей про долю Романа. Ми не знаємо усі деталі, але бачимо такі ознаки. І Роман також це усвідомлює”, - заявив Фейгін.

Він сподівається, що відновлений переговорний процес у Нормандському форматі, зокрема у частині обміну та звільнення російською стороною українських політичних заручників і військовополонених, матиме позитивні результати.

За результатами телефонної розмови із Сущенком Фейгін підтвердив, що вдалося позитивно вирішити питання, щоб залишити ув’язненого журналіста на подальші три місяці (з 5 серпня) у так званому безпечному місці на території колонії.

“Це, так би мовити, в'язниця у в'язниці. Тобто він постійно перебуває в ізольованому місці. Там йому перебувати комфортніше. Він позбавлений обов'язкової праці. Але малює”, - розповів Фейгін.

Він відзначив, що настрій у Сущенка добрий.

Правозахисник повідомив про намір відвідати Сущенка у колонії у Кіровській області найближчими тижнями.

Як повідомляв ІМІ, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув із приватною поїздкою. 7 жовтня 2016 року йому висунули обвинувачення у “шпигунстві”. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР Міноборони це спростували.

Під час перебування у СІЗО на українця чинили психологічний тиск задля того, щоб він визнав провину. Однак він не здався.

4 червня 2018 року Московський міський суд РФ засудив Романа Сущенка до 12 років колонії суворого режиму, а 12 вересня 2018 року Верховний суд РФ визнав законним вердикт Московського міського суду.

7 листопада 2018 року ФСВП Росії повідомила посольству України в Москві, що Сущенка етапували в колонію №11 в Кіровській області (місто Кірово-Чепецьк, село Утробіно).

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!