ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Facebook запустить із 2020 року програму протидії дезінформації в Україні

16.12.2019, 11:20
Фото – ukrinform
Фото – ukrinform

У першій половині 2020 року Facebook запустить в Україні фактчекінгову програму та позначатиме маніпуляції в стрічці новин.

Про це заявила менеджерка з публічної політики щодо України у Facebook Катерина Крук під час форуму “Основні виклики свободи слова в інтернеті: український та світовий контекст”, повідомляє MediaSapiens

“Ми зараз готуємося до розширення глобальної програми протидії дезінформації в Україні. У нас є система, яка відпрацьована у світі, – це програма під назвою Тhird-party fact-checker. Ми співпрацюємо з локальними фактчекінговими організаціями, які допомагають нам перевіряти контент. Це працює за кількома принципами – звичайно, ми використовуємо machine learning і просимо фактчекерів перевірити наші внутрішні передбачення щодо того, яка інформація або з яких сайтів може бути маніпулятивною. Також вони самі можуть моніторити і надсилати інформацію нам”, – зазначила Катерина Крук.

За її словами, Facebook має 46 глобальних партнерів, які працюють над перевіркою інформації, але партнерів в Україні поки нема. 

“У нас є потенційна співпраця, але ще не підписаний контракт, і, відповідно, ми готуємося на 2020 рік, щоб запустити цю програму в Україні”, – сказала Крук.

Перевірку інформації компанія довіряє іншим організаціям, бо не має технічної можливості набрати штат експертів, щоб робити це самостійно. Катерина Крук зазначила, що Facebook не втручатиметься в роботу локальних фактчекерів.

Facebook також візуально виділятиме в стрічці інформацію, яка має ознаки маніпуляцій. 

“Інший рівень, над яким ми зараз працюємо, – це технічне позначення того, як люди можуть бачити у своїй стрічці новин потенційну маніпулятивну інформацію. Коли в нас буде локальний фактчекінг, який зможе перевіряти інформацію, ми відповідним чином будемо графічно виділяти її і попереджати людей, що вона може бути маніпулятивною, давати їм контекстну інформацію або посилання на статтю, яка розвінчує певний міф”, – зауважила Катерина Крук.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!