ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Facebook видалив низку акаунтів, пов'язаних із російською "фабрикою тролів"

02.09.2020, 13:00
Фото – depo.ua
Фото – depo.ua

Компанія Facebook 1 вересня повідомила про видалення низки облікових записів, пов'язаних із російським “Агентством інтернет-досліджень” (“фабрика тролів”) через попередню участь у закордонних кампаніях впливу, повідомляє Радіо Свобода

У Facebook зазначили, що загалом видалили 13 облікових записів та дві сторінки, пов'язані з особами, відомими за попередньою діяльністю “Агентства інтернет-досліджень”. Діяльність цих облікових записів та сторінок переважно фокусувалася на США, Об'єднаному Королівстві, Алжирі та Єгипті, а також інших англомовних країнах, країнах Близького Сходу та Африки. Зазначається, що компанія Facebook звернула увагу на цю мережу після повідомлення від Федерального бюро розслідувань США.

Повідомляється, що облікові записи спрямовували користувачів на сайт Peace Data, де публікувався контент про міжнародні події тощо.

За даними Facebook, на рекламу, пов'язану з цією кампанією, було витрачено 480 доларів; близько 14 000 облікових записів у соцмережі підписалися щонайменше на одну зі сторінок кампанії.

“Хоча фейкова мережа та сайт не досягнули настільки ж значної аудиторії, як кампанії цієї російської групи у 2016 році, ця компанія спромоглася на щось нове: росіяни найняли реальних американців для написання контенту для сайту. Фейковий сайт Peace Data також використовував штучно створених осіб та генеровані комп'ютером зображення, щоб створити подобу реальної новинної організації”, – зазначають у виданні The New York Times.

Також було видалено мережу облікових записів у Facebook, Instagram, пов'язаних з компанією зі стратегічних комунікацій CLS Strategies, яка базується у США.

Звіт Facebook також інформує про те, що там було видалено майже 100 облікових засобів та сторінок в однойменній соцмережі, а також 36 Instagram-сторінок, пов'язаних з компанією зі стратегічних комунікацій CLS Strategies, яка базується в США.

“Ця мережа фокусувалася переважно на Венесуелі, а також Мексиці та Болівії”. За даними Facebook, на рекламу в однойменній соцмережі у зв'язку з цією мережею було витрачено близько 3,6 мільйона доларів; близько 509 тисяч облікових засобів у соцмережі підписалися на щонайменше одну зі сторінок цієї кампанії. Близько 43 тисяч осіб стежили за щонайменше однією Instagram-сторінкою, пов'язаною із CLS.

Як повідомляв ІМІ, 1 вересня компанія Facebook повідомила, що протягом серпня видалила три мережі несправжніх акаунтів, що працювали в Росії, Пакистані та США.

Liked the article?
Help us be even more cool!