ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Facebook видалив три мережі фейкових акаунтів у Росії, Пакистані та США

02.09.2020, 09:47
Фото – tobias-dziuba.de
Фото – tobias-dziuba.de

Компанія Facebook протягом серпня видалила три мережі несправжніх акаунтів, що працювали в Росії, Пакистані та США. Про це йдеться в заяві компанії 1 вересня, повідомляє Радіо Свобода.

За даними компанії, невелика мережа в Росії складалася з 13 акаунтів та двох сторінок, які пов’язані з підконтрольним Кремлю Агентством інтернет-досліджень (IRA).

Facebook повідомляє, що почав розслідування російської мережі за підказкою щодо діяльності її членів в офлайні, отриманої від Федерального бюро розслідувань. Мережа від початку концентрувала діяльність на США, Великій Британії, Алжирі, Єгипті та інших англомовних регіонах на Близькому Сході та в Північній Африці.

IRA, також відоме як “фабрика тролів”, належить представнику оточення президента Росії Володимира Путіна Євгену Пригожину, який також керує російськими найманцями. Двох людей, пов’язаних із “фабрикою тролів”, заарештували в Лівії минулого року.

Видалена мережа в Пакистані виявилася набагато більшою: вона складалася з 453 акаунтів, 103 сторінок, 78 спільнот та 107 сторінок в Instagram. Ці облікові записи працювали в Пакистані та Індії. Інших деталей щодо її роботи компанія не надає.

Мережу в США Facebook пов’язує з компанією CLS Strategies – фірмою зі стратегічних комунікацій, що базується у Вашингтоні. Вона складалася з 55 профілів, 42 сторінок та 36 Instagram-акаунтів.

“Ця мережа фокусувалася головно на Венесуелі, а також на Мексиці та Болівії. Ми знайшли цю діяльність у межах проактивного розслідування ймовірної неавтентичної поведінки в регіоні”, – заявив Facebook.

Серед клієнтів CLS – уряди кількох латиноамериканських країн, зокрема Мексика, а також Бразилія та Перу, що межують із Болівією. Компанія наразі не відповіла на запит Радіо Свобода щодо коментаря.

За даними Facebook, компанія видалила близько десятка кампаній з впливу, пов’язаних із людьми, причетними до IRA, з 2017 року. Загалом соцмережа видалила понад 100 груп фейкових акаунтів у всьому світі впродовж цього періоду.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!