ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Facebook приховав фото адвоката Масі Найєма після поранення, бо побачив "сцени насилля і жорстокості"

31.03.2023, 12:06
Фото – ZMINA
Фото – ZMINA

Соцмережа Facebook приховала фото адвоката Масі Найєма, який втратив око на війні, в публікації на фейсбук-сторінці видання ZMINA. Про це медіа повідомило на своєму сайті.

У новині йшлося про те, що адвокати потерпілої в справі про зґвалтування 14-річної дівчинки на Закарпатті фактично зірвали знімання передачі “Говорить Україна” на студії 1+1 за участю родини потерпілої та її самої.

Після скарги, надісланої редакцією та медіаекспертом Ігорем Розкладаєм, розмивання з фото зняли.

“Блюр” на світлині соцмережа поставила на підставі того, що вона містить “сцени насилля чи жорстокості”.

“Розмістив на фб-сторінці новину з коментарем Масі Найєма щодо намірів 1+1 знімати ток-шоу зі зґвалтованою дівчиною із Закарпаття. Коли пост набрав багато реакцій і поширень, соцмережа приховала фото Масі на плашці новини, бо воно “містить сцени насилля чи жорстокості”, – розповів редактор соцмереж ZMINA Сергій Кочмарський.

Як пояснив медіаексперт, заступник директора ЦЕДЕМ Ігор Розкладай, у цьому випадку, найімовірніше, спрацювала автоматика щодо зображень сцен насильства та жорстокості. У фейсбуку є правило, що взагалі забороняє публікацію зображень, які підпадають під цю категорію, нагадав він. Проте в контексті російсько-української війни певна кількість таких світлин дозволяється, але з розмиванням.

Однак з фото Масі Найєма ситуація інша, тому що це зображення людини, якою вона є, уточнив експерт.

“Тобто це не зображення враження внаслідок якоїсь конкретної дії прямо зараз. Людина так ходить щодня. Я подав скаргу, тому що зараз це стосуватиметься, на жаль, багатьох ветеранів, які мають певні ушкодження: втрату кінцівок, шрами на обличчі тощо”, – розповів Розкладай.

Він наголосив на тому, що журналісти та активісти можуть звертатися до нього, якщо зіткнуться з такими кейсами.

“Я не можу гарантувати позитивний розгляд, але якщо я бачитиму, що це варте оскарження, можу подати скаргу”, – сказав експерт.

Як повідомляв ІМІ, на початку березня компанія Meta (володіє соцмережами Instagram та Facebook) заявила, що український контент Facebook не модерують у Росії, а дописи не видаляють лише через скарги.

Liked the article?
Help us be even more cool!