ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

ЄСПЛ зареєстрував скаргу Семени на рішення суду про ув'язнення

24.09.2018, 14:23
Микола Семена, фото - Крим.Реалії

Європейський суд з прав людини зареєстрував скаргу кримського журналіста Миколи Семени і його адвоката Олександра Попкова на вирок підконтрольного Росії Залізничного райсуду Сімферополя, що засудив журналіста на два з половиною роки ув'язнення умовно із забороною вести публічну діяльність. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на "Нову газету".

“Ми розраховуємо на справедливий, на відміну від російського, судовий розгляд. Ми вважаємо, що є усі підстави для визнання порушень статей 10, 6 і 8 Європейської конвенції, тобто втручання в особисте життя в ході прослуховування і обшуку, несправедливий судовий розгляд, коли суд задовольнився висновками експертів ФСБ і відкинув висновки фахівців захисту. І основне - порушення свободи слова, коли журналіста притягнули до кримінальної відповідальності за його працю, за його статті”, - пояснив адвокат Попков.

Як повідомляв ІМІ, 22 вересня 2017 року підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя призначив кримському журналісту, автору Радіо Свобода і Крим.Реалії Миколі Семені покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю. Комп’ютер журналіста, згідно з рішенням суду, конфіскований.

18 грудня 2017 року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму частково пом’якшив вирок журналістові Миколі Семені в частині додаткового покарання: мова йде про заборону займатися публічною діяльністю 2 роки, а не три, як було раніше в попередньому рішенні суду.

7 грудня 2016 року Миколі Семені висунуті звинувачення в остаточній редакції в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії “Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації”. Кримінальна справа складається із шести томів, адвокати розпочали вивчення матеріалу.

20 січня 2017 року в окупованому Росією Криму журналісту Миколі Семені вручилиобвинувальний висновок у справі про сепаратизм. За версією слідства, кримський журналіст “підготував статтю під назвою “Блокада – необхідний перший крок до звільнення Криму”, в якій були виявлені заклики до порушення територіальної цілісності Росії”.

Микола Семена стверджував, що у своїх матеріалах він реалізовував право на “вільне висловлення думки”.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!