ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Директорка ІМІ закликала міжнародну спільноту підтримати українських журналістів

10.06.2024, 12:01
Леся Луцюк
Оксана Романюк. Фото – Владислав Мусієнко
Оксана Романюк. Фото – Владислав Мусієнко

Директорка Інституту масової інформації (ІМІ) Оксана Романюк закликала міжнародну спільноту до підтримки українських журналістів. 

Про це вона сказала під час дискусії в межах події “Медіа як опора демократії: формуючи майбутнє України” від Інституту масової інформації (ІМІ) та “Репортерів без кордонів” за підтримки Представництва ЄС в Україні 6 червня. 

За словами Оксани Романюк, українські медіа наразі перебувають у “режимі виживання” через російські обстріли української енергетичної інфраструктури, складне фінансове становище редакцій, погіршення психологічного стану працівників тощо.
“Наші медіа зараз знову перейшли в режим виживання, тому дуже важливо підтримувати існування незалежних якісних медіа. Про якісні регіональні медіа можна дізнатися, скориставшись Мапою рекомендованих медіа, яку робить Інститут масової інформації спільно з “Детектором медіа”. ІМІ робить також Білий список і допомагає як може всім журналістам, щоб вони були видимими. Тому що для нас насамперед це інструмент видимості. Привернути увагу не тільки міжнародної спільноти, а й людей, які можуть підтримати медіа”, – зазначила Оксана Романюк. 

Також вона зауважила, що серед основних завдань Інституту масової інформації як організації – документування російських злочинів, боротьба проти безкарності за напади на журналістів, об’єднання спільноти та робота з парламентом, державними органами для безперешкодної діяльності медіа в Україні.

Нагадаємо, в межах події від ІМІ й RSF за підтримки Представництва ЄС в Україні обговорили, що між владою та журналістами має бути критичне партнерство, яке не може ґрунтуватися на ворогуванні, тиску чи обмеженні свободи слова. А також те, що влада має розуміти: журналісти не є для неї ворогами.

Інститут масової інформації (ІМІ) – медійна громадська організація, яка працює з 1996 року. ІМІ відстоює права журналістів, аналізує медіасферу та висвітлює пов’язані з медіа події, протидіє пропаганді та дезінформації, забезпечує медіа засобами захисту для відряджень до зони бойових дій під час російсько-української війни починаючи з 2014 року. 

ІМІ робить єдиний в Україні моніторинг свободи слова та список якісних і відповідальних онлайн-медіа, документує медійні злочини Росії у війні проти України. ІМІ має представників у 20 регіонах України та мережу хабів “Медіабаза” для безперебійної підтримки журналістів. Серед партнерів ІМІ – “Репортери без кордонів” та Freedom House, організація входить до мережі Міжнародної організації із захисту свободи слова (IFEX).

Liked the article?
Help us be even more cool!