ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Опитування ІМІ: у 58% українських журналістів погіршився психологічний стан

04.06.2024, 15:26

У перші п'ять місяців 2024 року більш ніж половина (58%) українських медійників відчувають погіршення психологічного стану в порівнянні з 2023 роком. Психологічний стан лишається без змін у 30% опитаних, а про покращення зазначають 12%

Такими є результати анонімного  кількісного онлайн-опитування журналістів методом анкетування, проведеного Інститутом масової інформації з 18 квітня по 27 травня 2024 року*.

Дослідження показало, що практично всі журналісти зазнають значного впливу війни на психоемоційний стан, що підтверджує високу вразливість цієї професійної групи до стресових подій. 97% опитаних ІМІ українських медійників відчувають, що повномасштабна війна вплинула на психоемоційний стан, тільки 3% зазначають, що нічого не змінилося або немає ніякого впливу. Також під час опитування виявилося, що значно зросло емоційне та інформаційне навантаження під час війни. Про це вказали 96 та  97% опитаних відповідно.

Психологічний стан медійників. Інфографіка ІМІ

Журналісти, які взяли участь в опитуванні ІМІ, також указують на певні емоційні стани з переліку показників для вияву депресивного стану, що використовує Американська Асоціація Психіатрів та Національна служба з охорони здоров’я Великої Британії.

Увага! Цей показник не є діагностичним. Ми внесли питання щодо пережитого емоційного досвіду для відстежування емоційного стану щодо психологічних травм. Сума відповідей не дорівнює 100%, адже респонденти могли обрати декілька варіантів.

Для порівняння використовуємо дані підсумкового річного опитування ІМІ за 2023 рік**:

  • 75% відчувають постійну втому (59%**);
  • трішки менша кількість респондентів – 67% вказала про депресію чи безнадію (35%**);
  • по 62% відчувають проблеми зі сном (48%**) та дратівливість (35%);   
  • проблеми з концентрацією, наприклад під час читання чи переглядання відео, мають 55% респондентів (37,6%**);
  • мають постійні переїдання чи, навпаки, втрату апетиту 35% опитаних (10,5%**);
  • 31% відзначає зростання фізичного болю в певних частинах тіла (15%**);
  • вказують, що підводять себе та оточення (безпричинна безвідповідальність), 27% (19,1%**);
  • 25% мали флешбеки або нічні жахи (14,3%**);
  • про проблеми в стосунках з коханими зазначають 20% опитаних журналістів (цей показник не вимірювався в попередньому опитуванні);
  • 13% стали помічати, що почали дуже повільно або занадто швидко говорити та рухатися (цей показник не вимірювався в попередньому опитуванні).

Дослідження ІМІ демонструє значне зростання показників психологічних проблем серед журналістів, що вказує на посилення негативного впливу стресових факторів у 2024 році в порівнянні з 2023 роком.

Тривожно, що значно зріс показник “Думки, що без мене було б краще у світі, або хочу завдати собі шкоди” та становить аж 8%. У підсумковому опитуванні ІМІ за 2023 рік він становив тільки 1%. Значне зростання цього показника є надзвичайно тривожним і вимагає негайних заходів з боку психологічної допомоги та підтримки.

Лише один показник з усіх перелічених знизився, а не зріс – це вживання алкоголю, паління більш ніж зазвичай. Він становить 11%, тоді як 2023 року був 19,1%. 

Лише 1% опитаних нічого не відчуває з перелічених показників.

*Дослідження проводилося методом кількісного анонімного онлайн-опитування за простою випадковою вибіркою серед потенційних респондентів – журналістів і редакторів, що працюють. Усього отримано 181 відповідь від українських медійників, що проживають в усіх регіонах України, на тимчасово окупованих територіях та за кордоном. З них 70% жінок, 29% чоловіків, 1% іншої статі. Максимальна похибка становить 5%. Дослідження проводилося з 18 квітня по 27 травня 2024 року. 

Liked the article?
Help us be even more cool!