ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Дозволяли росіянам анонімно телефонувати в Україну: СБУ припинила роботу незаконного сервісу

03.07.2023, 13:57
Фото – СБУ
Фото – СБУ

Кіберфахівці Служби безпеки викрили чотирьох людей, які перемаршрутизовували міжнародні дзвінки в Україну. Їхні послуги дозволяли будь-кому з-за кордону анонімно телефонувати в Україну, повідомила пресслужба СБУ.

Цим каналом користувалися також росіяни, що створювало додаткову загрозу національній безпеці України. Правоохоронці вже повідомили фігурантам про підозру, а діяльність "телефонного сервісу" припинили.

"За матеріалами слідства, ділки використовували PROXY-сервери, новітні технології ІР-телефонії та спеціалізоване програмне забезпечення. Це дозволяло обходити центри комутації вітчизняних операторів і робило всі дзвінки, що проходили через "сервіс", невидимими для українських правоохоронних органів. За наявними даними, щотижня ця незаконна діяльність приносила ділкам до 50 тисяч доларів США. Щоб "заплутати сліди", організатори "бізнесу" використовували підставних осіб з-поміж соціально незахищених верств населення", – зазначили в СБУ.

На підставі зібраних доказів чотирьом фігурантам оголошено про підозру за ч. 3 ст. 28 та ч. 5 ст. 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж). Зловмисникам загрожує до 15 років позбавлення волі.

Як повідомляв ІМІ, Служба безпеки зібрала доказову базу на російського пропагандиста Сергія Ключенкова (більш відомого під псевдонімом Сергій Мардан), який закликав до геноциду українського народу.

Liked the article?
Help us be even more cool!