ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Довженко-Центр заявив, що його ліквідують, Держкіно заперечує

17.08.2022, 19:48

Державне підприємство “Національний центр Олександра Довженка” заявило, що Державне агентство з питань кіно видало наказ про реорганізацію Центру, “що де-факто означає ліквідацію національного кіноархіву, який з 1994 року послідовно займається збереженням, дослідженням та популяризацією українського кіно”. 

Як пояснюють у Центрі, згідно з наказом Держкіно всі фільми з колекції та майно Довженко-Центру мають бути передані Державній установі “Науковий центр кінематографії України”, основним видом діяльності якої за даними ЄДРПОУ є “вища освіта”. Зі структури Центру має бути виокремлено Державне підприємство “Українська анімаційна студія”, до якої будуть передані авторські права на українську анімацію, що зараз належать Центру. Співробітників Центру має бути повідомлено про можливе звільнення. 

“Таким чином, відповідати за унікальну кінематографічну спадщину України Держкіно доручає де-факто “сплячій” установі, що з моменту свого заснування за часів Януковича у 2011 році не здійснювала жодної діяльності, не має штату, відповідних компетенцій, сайту тощо”, – ідеться в заяві.

Зі свого боку в Держкіно переконують, що наказ не передбачає ліквідації Довженко-Центру, лише його реорганізацію з утворенням окремої юридичної особи – державного підприємства “Українська анімаційна студія”. Водночас Центр звинувачують у “нераціональному використанні державних коштів” на оренду приміщень.

Держкіно також запевняє, що працівників Центру не звільнятимуть.

“При реорганізації Центру Олександра Довженка буде утворено три самостійних (окремих) юридичних особи і всі працівники зможуть за своїм фахом отримати робоче місце в одній з цих організацій”, – заявили в держагентстві.

Як повідомляв ІМІ, у листопаді 2021 року Кабінет Міністрів на закритому засіданні проголосував за відокремлення Держкіно від Міністерства культури та інформаційної політики України. Після цього міністр культури заявив, що піде у відставку, але залишився на посаді.

У січні 2022 року Кабінет міністрів Центр Довженка у сферу управління Державного агентства з питань кіно.

Liked the article?
Help us be even more cool!