ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

До списку на перейменування топоніміки додали митців, що загинули під час великої війни

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь розширив рекомендований список імен видатних творців, дослідників і популяризаторів української мови, пропонованих для увічнення в географічних назвах та об’єктах топоніміки. 

Про це повідомляється на сайті мовного омбудсмена.

Список розширено до 203 прізвищ. До списку додали письменників і громадських діячів, які загинули під час російсько-української війни. 

Зокрема, перелік доповнено такими іменами:

  • письменниці Вікторії Амеліної;
  • поета Гліба Бабіча;
  • письменника Володимира Вакуленка;
  • журналістки Віри Гирич;
  • поета Максима Кривцова.

Що відомо про загиблих митців

Письменниця Вікторія Амеліна померла 1 липня 2023 року в лікарні Мечникова в Дніпрі. Вона дістала важке поранення під час ракетного обстрілу ресторану в Краматорську 27 червня 2023 року. Там вона перебувала разом з делегацією колумбійських журналістів та письменників. Похована у Львові на Личаківському кладовищі.

Письменник Володимир Вакуленко народився і жив із сином у селі Капитолівка поблизу Ізюма Харківської області. Невдовзі після того, як Харківщину окупували, російські військові забрали його з дому, більше рідні його не бачили. Після деокупації Харківщини його тіло було в Ізюмі на місці масового поховання. Поліція встановила, що росіяни вбили Вакуленка з пістолета Макарова, в його тілі знайдено дві кулі. Вакуленка поховали 6 грудня 2022 року в Харкові.

Поет і військовослужбовець Збройних сил України Максим Кривцов загинув 7 січня 2024 року на фронті. Він брав участь у Революції гідності, а до лав Збройних сил долучився добровольцем у 2014 році. Згодом працював у Центрі реабілітації та реадаптації учасників АТО та ООС і Veteran Hub. Після повномасштабного вторгнення росіян у 2022 році повернувся на фронт. Наприкінці 2023 року видав свою збірку "Вірші з бійниці". 

Журналістка Радіо Свобода Віра Гирич загинула внаслідок російського ракетного обстрілу Києва 28 квітня 2022 року, коли в місті з візитом перебував Генсекретар ООН. Тіло загиблої журналістки виявили під уламками житлового будинку вранці 29 квітня. У Віри Гирич залишилися батьки та дорослий син. Вона працювала в київському бюро Радіо Свобода з лютого 2018 року, а до того – на провідних українських телеканалах.

Поет, автор пісень, військовослужбовець Гліб Бабіч загинув у 2022 році неподалік Ізюма Харківської  області. Воював на Донбасі від початку російської агресії у 2014 році. Повернувся на фронт із початком повномасштабного вторгнення РФ.

З повним списком імен видатних творців, дослідників і популяризаторів української мови, пропонованих для увічнення в географічних назвах та об’єктах топоніміки можна ознайомитися тут.

Liked the article?
Help us be even more cool!