ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Для медіа діє дві бази експерток, які допоможуть забезпечити гендерний баланс, – ІРРП

Фото – ІРРП
Фото – ІРРП

Дві бази даних експерток допоможуть медіа забезпечити у своїх матеріалах гендерний баланс. Про це йдеться в пресрелізі Інституту Розвитку Регіональної Преси, при якому створено ці бази.

Зокрема, йдеться про бази “Спитай жінку” та міжнародну Базу експерток проєкту Women Investigative Journalists Network (WIJN), до якої додано експерток з України, Молдови, Грузії та Вірменії. 

Бази налічують сотні експерток у різних галузях, яких можна залучати для створення матеріалів. Також експертки можуть самостійно додатися до баз.

“У першому кварталі 2023 року, згідно з дослідженням ІМІ, в онлайн-медіа на жінок припало всього 18% експертних коментарів. Повномасштабна війна негативно вплинула на гендерний баланс у ЗМІ, жінки стали менш видимими, їх почали зображувати більш стереотипно й у вужчому спектрі тем. І це попри те, що в Україні такі питання, як боротьба з дискримінацією, сексизмом і впровадження гендерної рівності, стають все більш артикульованими. Тим більше що ці питання зближують Україну з базовими принципами Євросоюзу”, – зазначає ІРРП. 

У базі “Спитай жінку” налічується більш ніж 500 експерток у різних галузях: екологині, юристки, політологині, журналістки, мистецтвознавиці, спеціалістки у сфері бізнесу, державного управління, менеджменту, реклами, психології тощо. Проєкт створили на базі сайту Кампанії проти сексизму в політиці та ЗМІ “Повага”. 

На сайті бази працює пошук, потрібно обрати спеціалістку потрібного фаху та отримати контакти експертки.

Щоб запропонувати свою кандидатуру до бази експерток, досить заповнити коротку  гугл-форму.

Базу WIJN створено в межах проєкту “Мережа жінок-розслідувачок” для таких країн, як Україна, Молдова, Грузія, Вірменія. Тут жінки, що працюють у сфері журналістських розслідувань, можуть знайти експерток у країнах Східного партнерства. База допомагає розширити можливості транскордонних розслідувань, а також підвищує видимість жінок у ЗМІ. Тут зібрано 85 експерток у сферах політології, психології, культури, економіки, євроінтеграції, безпеки, податкової системи та бізнесу. Загалом база вже налічує близько 80 різних категорій експертності.

Принцип роботи схожий, як і в базі “Спитай жінку”. Так само до цієї бази можна додаватися самостійно, заповнивши коротку форму.

Всі експертки, які представлені в базах “Спитай Жінку” та WIJN, проходять верифікацію.

Liked the article?
Help us be even more cool!