ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Держсекретар США подякував українським журналістам "за неймовірну мужність"

04.05.2022, 10:34
Фото – Joshua Roberts / Reuters
Фото – Joshua Roberts / Reuters

Державний секретар США Ентоні Блінкен у своїй промові до Всесвітнього дня вільної преси 3 травня подякував українським журналістам за їхню роботу у висвітленні війни з росією та порівняв українські ЗМІ з російськими, повідомляє “Детектор медіа”.

“Дякую вам за неймовірну мужність, яку ви щодня виявляєте в Україні. До речі, сам по собі контраст між ЗМІ в Україні та ЗМІ в росії свідчить про багато що. І в Україні як до [російської] агресії, як і зараз, під час агресії, її яскрава – неймовірно яскрава – вільна преса, яка висвітлює все, що відбувається, безцінна. І знову ми щиро аплодуємо мужності, яку ви виявляєте щодня”, – сказав Блінкен.

Він також окремо згадав “Українську правду” та головну редакторку Севгіль Мусаєву через загибель в Україні чоловіка її сестри, американського документаліста і кореспондента The Times Брента Рено.

“Незважаючи на всі виклики, з якими стикається преса сьогодні, робота тримається на таких сміливих журналістах, як ви. І таких журналістах, як Севгіль Мусаєва, що приєдналася до нас сьогодні з України, де вона очолює один з найпопулярніших новинних сайтів країни, “Українську правду” – роботу вона продовжує навіть після того, як чоловік її сестри, документаліст і громадянин США Брент Рено був убитий російськими військами під час репортажу з Ірпіня 1 березня”, – додав держсекретар США.

Також він відзначив роль журналістів у висвітленні подій у Маріуполі.

“Надзвичайно важливо просто продовжувати виконувати вашу роботу, щоб світ знав, що насправді відбувається; бачив, знав, розумів цю жорстокість, нелюдяність. І це теж з часом, я думаю, має тиснути на тих, хто бере участь у цих діях, щоб вони змінили курс”, – сказав держсекретар.

Щодо російського інформаційного простору, Блінкен заявив, що за останні шість місяців він закрився майже повністю, але дедалі більше людей, зокрема журналістів, висловлюють власні думки, тож “з часом і різними шляхами інформація знайде тріщину і пройде”. “З часом навіть у найбільш закритому суспільстві з точки зору його інформаційного простору, я думаю, буде дуже важко повністю приховати правду”, – сказав Блінкен.

Liked the article?
Help us be even more cool!