ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Державна зрада та виправдовування збройної агресії РФ проти України - судитимуть телеведучого Юрія Кота

02.12.2022, 16:20
Фото - Київська обласна прокуратура
Фото - Київська обласна прокуратура

Прокурори Київської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт в порядку спеціального досудового розслідування стосовно громадянина України - російського журналіста за фактами державної зради,  посягання на територіальну цілісність і недоторканність України й виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікації її учасників (ч. 2 ст. 110, ч. 2 ст. 111,  ч. 2 ст. 436-2 КК України).

Про це повідомила пресслужба Київської обалсної прокуратури.

За даними слідства, що обвинувачений до 2014 року працював ведучим на українських телерадіоканалах. Під час Революції гідності він був ведучим на київському Антимайдані, після чого переїхав на постійне місце проживання до РФ. У Москві він розпочав роботу на державному російському телеканалі.

"Обвинувачений висвітлює події в Україні у вигідному для Кремля ракурсі, завдаючи шкоду інформаційній безпеці нашої держави. Формує хибне ставлення громадян РФ до українського населення та розпалює сепаратистські настрої серед населення окремих регіонів України. У своїх виступах у ЗМІ та публікаціях в месенджерах він підтримує керівництво РФ та початок воєнних дій в Україні. Його виступи переважно підготовлені на замовлення посадових осіб державних органів й установ РФ та російських медійних центрів", - зазначили у прокуратурі.

Також там зазначили, що у створеному ним Telegram-каналі він висвітлює викривлену інформацію щодо історичних та політичних фактів у проросійському спрямуванні. На власних сторінках у соціальних мережах зрадник дискредитує чинну владу України, її представників і рішення, формує негативний імідж нашої держави на міжнародній арені. 

Обвинуваченого в інформаційному просторі РФ представляють політологом, деканом факультету медіакомунікацій, президентом Асоціації "Майбутнє країни" та лідером руху "Російських українців". А віднедавна ще й військовим експертом.

Судячи з оприлюденого прокуратурою фото та описом діяльності, йдеться про ведучого Юрія Кота.

Liked the article?
Help us be even more cool!