ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Депутати пропонують заборонити ЗМІ виправдовувати та заперечувати агресію РФ проти України

22.02.2021, 16:20
Фото – delfi.lt
Фото – delfi.lt

Народні депутати зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт, яким пропонують заборонити медіа виправдовувати, визнавати правомірною, заперечувати збройну агресію РФ проти України у 2014 році.

Законопроєкт №5101 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо заборони виготовлення та поширення інформаційної продукції, спрямованої на пропагування дій держави-агресора)” зареєстрували в парламенті 18 лютого, повідомляє “Детектор медіа”.

Проєкт закону до парламенту внесли депутати від фракцій “Європейська солідарність”, “Голос”, “Слуга народу”, а також деякі члени депутатських груп “Партія “За майбутнє” та “Довіра”.

“Прийняття закону дозволить посилити ефективну протидію колабораціонізму та іншим гібридним загрозам у ході триваючої військової агресії РФ проти України, посилити захист державного суверенітету та територіальної цілісності України”, – йдеться в пояснювальній записці.

Нардепи пропонують внести зміни, зокрема, до законів про друковані ЗМІ та про телебачення і радіомовлення. Медіа хочуть заборонити виправдовувати, визнавати правомірною, заперечувати збройну агресію РФ проти України у 2014 році, зокрема за допомогою подання цієї агресії як “внутрішнього конфлікту”, “громадянського конфлікту”, “громадянської війни” та заперечення тимчасової окупації частини території України. Депутати пропонують заборонити ЗМІ глорифікацію російських збройних формувань, підконтрольних РФ бойовиків, представників окупаційних адміністрацій та підконтрольних Росії самопроголошених органів шляхом їх визначення як “повстанців”, “ополченців”, “ввічливих військових людей”.

Також цим законопроєктом хочуть дозволити через суд забороняти політичні партії та обмежувати діяльність громадських об'єднань, дії яких спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, зазіхання на права і свободи людини, здоров'я населення, пропаганду комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їхньої символіки; порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками; поширення відомостей, що містять виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України.

Крім того, представники тих самих фракцій та депутатських груп зареєстрували 18 лютого ще один проєкт закону – №5102 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення кримінальної відповідальності за виготовлення та поширення забороненої інформаційної продукції)”. “Законопроєкт має на меті протидію засобами кримінально-правового впливу ворожим інформаційним впливам в умовах триваючої гібридної війни РФ з Україною”, – пояснили вони мету проєкту закону.

Нардепи пропонують додати до Кримінального кодексу та Кримінально-процесуального кодексу України:

  • ст. 435-1 “Образа честі і гідності військовослужбовця, погроза військовослужбовцю” – за образи, погрози чи пошкодження майна військовослужбовцям та їхнім близьким родичам або за виготовлення та поширення матеріалів для цього просять карати від трьох до п’яти років обмеження волі чи позбавленням волі на той самий строк;
  • ст. 436-2 “Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників”: за виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України пропонують карати виправними роботами до двох років, або арештом до шести місяців, або позбавленням волі до трьох років;
  • за виготовлення, поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України пропонують карати обмеженням волі до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією майна або без такої;
  • якщо ці дії вчинять повторно, або службова особа, або організована група, або з використанням ЗМІ, тоді пропонують позбавляти волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

Нагадаємо, 5 жовтня 2020 року народний депутат із фракції “Слуга народу” Олег Дунда зареєстрував у парламенті законопроєкт №4188 “Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення" щодо протидії інформаційній війні”, яким пропонує заборонити поширювати на телебаченні та радіо вислови, які містять заперечення факту воєнної агресії Російської Федерації, окупації нею частини території України та ведення нею гібридної війни проти України. 

11 листопада 2020 року Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт №4188.

Liked the article?
Help us be even more cool!