ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Денісова заявила про тиск з боку Росії на свободу слова в Криму через новий законопроєкт про екстремізм

16.07.2020, 10:37
Фото – comments.ua
Фото – comments.ua

Ухвалений Державною думою Російської Федерації в першому читанні законопроєкт пропонує визначити, що заклики на підтримку територіальної цілісності України прирівнюються до екстремізму. Зазначений проєкт передбачає, що РФ матиме право вислати будь-кого, чиї дії або висловлювання, на думку окупанта, загрожують територіальній цілісності та суверенітету Росії.

Тобто в зону ризику потрапляє кожен, хто скаже, що Крим – це Україна. Про це заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, повідомляє LB.ua.

Український омбудсман заявила, що так агресор вирішив посилити утиски громадян України, які після російської окупації залишилися на півострові, мають проукраїнську позицію і висловлюють її.

"Таким чином країна-агресор порушує 10 статтю Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, відповідно до якої кожен має право на свободу вираження поглядів. Це право включає, зокрема, свободу дотримуватися своїх поглядів та ідеї без втручання органів державної влади і незалежно від кордонів", – зазначає Денісова.

Вона нагадала, що резолюцією Генеральної Асамблеї ООН про територіальну цілісність України № 68/262 світ підтвердив, що ніколи не визнає насильницької зміни статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Адже, згідно із Законом України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", територія півострова є тимчасово окупованою внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Омбудсман закликала міжнародних партнерів ще рішучіше підтримувати Україну щодо територіальної цілісності та непорушності міжнародно визнаних кордонів, оскільки Автономна Республіка Крим – невіддільна складова частина України.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!