ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Черниці закликали до "пробуждения матушки-Руси": СБУ перевірила монастир УПЦ МП на Закарпатті

01.12.2022, 12:57
Фото - СБУ
Фото - СБУ

Служба безпеки України завершила безпекові заходи на території Свято-Кирило-Мефодіївського жіночого монастиря Мукачівської єпархії УПЦ (МП) на Закарпатті.

Про це повідомила пресслужба відомства.

Співробітники СБУ опитали понад 20 людей, у тому числі з використанням поліграфа, і знайшли велику кількість агітаційно-пропагандистських матеріалів. Більшість літератури - авторства російських діячів і видана російськими друкарнями.

"Серед виявленого правоохоронцями - книжки ксенофобського змісту з образливими вигадками про інші національності та релігії. У знайдених брошурах заперечується право України на незалежність і наголошується, що росію, Україну та білорусь "нельзя разделить".

Попри заборону керівника єпархії в монастирі продовжували згадувати під час молебнів патріарха рпц кирила гундяєва, який "благословив" російських військових убивати українців. Навіть розробили так звану "пам’ятку", де аргументували, чому саме не можна відмовлятися від згадки московського патріарха. У випадку непокори - залякували "бути відстороненим від усякого священства"", - зазначають в СБУ.

Також під час заходів СБУ знайшла тексти проросійських пісень, якими прославляли "русскую землю" і закликали до "пробуждения матушки-Руси".

Усі матеріали правоохоронці передали на відповідні експертні дослідження.

Як повідомляв ІМІ, Олександрійська єпархія УПЦ МП готує судовий позов для захисту честі і гідності проти порталу “Слово і діло” через статтю, у якій, зокрема, згадується, що митрополит єпархії Боголєп звинувачується у закликах до зміни території державного кордону України.

Liked the article?
Help us be even more cool!