ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Чернівецькі журналісти знову звинуватили керівництво облполіції у закритості до ЗМІ

14.02.2018, 13:27
Фото - versii.cv.ua

Чернівецькі журналісти заявляють про закритість прес-служби Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області та покладають відповідальність за таку ситуацію на начальника облуправління Сергія Пілігріма. Представники ЗМІ закликають Пілігріма “у найкоротші терміни зробити усе можливе, аби виправити вже критичну ситуацію з (не)наданням інформації працівникам ЗМІ”. Про це йдеться у листі чернівецьких журналістів до Сергія Пілігріма, повідомляє “Молодий буковинець”.

У своєму зверненні журналісти нагадали, що два роки тому вони зверталися з аналогічним листом до Пілігріма, проте від того часу “ситуація тільки погіршилась”.

“Нагадаємо, у відкритому листі журналісти детально висловили свої претензії - суть їх у тому, що прес-служба ГУНП в Чернівецькій області часто не надавала інформацію у необхідному для публікації чи ефіру обсязі, часто надавала інформацію із критичним для публікацій запізненням, і навіть замовчувала суспільно важливу інформацію. У результаті особистої зустрічі - Вас та ваших заступників із журналістами – нібито вдалося знайти спільну мову. Тоді Ви пообіцяли, що усі претензії та зауваження будуть почуті, а недоліки – виправлені. На жаль, за два роки, що пройшли з того моменту, ситуація тільки погіршилася”, - йдеться у листі.

Журналісти зауважують, що прес-служба замовчує суспільно важливу інформацію, і відповідальність за це представники ЗМІ покладають особисто на Сергія Пілігріма.

“Останнім часом складається враження, що прес-служба в управлінні поліції існує не для розповсюдження суспільно важливої інформації, а для її замовчування. Ми розуміємо, що жодних рішень без прямої вказівки керівництва працівники прес-служби не приймають, а тому вважаємо, що усю відповідальність за діяльність прес-служби (а точніше – бездіяльність) несете особисто Ви, як начальник ГУНП. Красномовним підтвердженням такої зневаги до важливості ЗМІ з Вашого боку та боку Ваших підлеглих може слугувати ситуація з вибухом гранати в приміщенні обласної фіскальної служби – ані працівники прес-служби, ані Ви особисто, будучи на місці події, не врахували за необхідне проінформувати працівників ЗМІ (які перебували на місці події, у декількох метрах від вас) про деталі цієї суспільно важливої події. Більше того, на сьогодні журналісти і досі не можуть дізнатися деталей вибуху через замовчування інформації прес-службою ГУНП у Чернівецькій області”, - йдеться у зверненні журналістів.

“Ця ситуація лише частково характеризує стан співпраці ГУНП у Чернівецькій області зі ЗМІ Чернівців. Постійні “куці” подання інформації без урахування специфіки газет, радіо, телебачення – один абзац і дві фотографії – роблять неможливим поширення таких повідомлень по телебаченню. Постійне неоперативне подання (наприклад, те, що сталося в суботу, часто може бути прокоментовано в понеділок після обіду) робить неможливим дотримання нами однієї з основних заповідей журналіста – оперативності”, - йдеться у листі.

“Звісно, багато хто зараз киває на нещодавно прийнятий закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування”, нібито саме через нього журналістам тепер важче отримувати інформацію. Проте після численних роз’яснень, у тому числі і речника Міністерства внутрішніх справ, стало зрозуміло, що цей закон не має впливати на комунікацію поліцейських та ЗМІ”, - зазначають журналісти.

Вони закликали Сергія Пілігріма “у найкоротші терміни зробити усе можливе, аби виправити вже критичну ситуацію з (не)наданням інформації працівникам ЗМІ”.

“Утім, у разі якщо наші прохання так і не будуть почуті, – лишаємо за собою право у спробі вирішити цю проблему звернутися до керівництва Національної поліції України та Міністерства внутрішніх справ України”, - йдеться у відкритому листі.

Під зверненням підписалися 15 журналістів з Чернівців: Сергій Зарайський, портал “Букінфо”; Олексій Пономаренко, шеф-редактор сайту The Chernivtsi Times; Павло Токар, головний редактор новин Чернівецької філії “Національної суспільної телерадіокомпанії України”; Оксана Танащик, головна редакторка ТОВ “ТРК ТВА”; Максим Волошин, головний продюсер Чернівецької філії “Національної суспільної телерадіокомпанії України”; Маріанна Антонюк, шеф-редактор газети “Версії”; Олег Тудан, кореспондент “Телевізійної служби новин” телеканалу “1+1”; Микола Кобилюк, редактор сайту “МБ”, власкор УНІАН в Чернівецькій області; Дар’я Дяк, журналіст МТРК “Чернівці”; Петро Кобевко, шеф-редактор газети “ЧАС”; Вадим Пелех, директор ТОВ “ТРК ТВА”; Людмила Григорчук, головний редактор ІА “А.С.С.”; Марина Скінтей, головний редактор телеканалу “Чернівецький промінь”; Олексій Микосянчик, заступник редактора газети “Погляд”; Ольга Паламарюк, кореспондент телеканалу “Інтер”.

Як повідомляв ІМІ, 13 січня 2016 року чернівецькі журналісти заявили про закритість діяльності Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області та попросили т.в.о. начальника управління Сергія Пілігріма вжити заходів, аби журналісти могли отримувати інформацію вчасно.

18 січня 2016 року Сергій Пілігрім пообіцяв журналістам проведення щотижневих брифінгів за участі керівництва поліції, а також пообіцяв покращити співпрацю правоохоронців з представниками ЗМІ.

Liked the article?
Help us be even more cool!