ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Чернігівська облрада розгляне рекомендації ІМІ щодо акредитації журналістів у грудні

28.11.2017, 16:10
Фото - stiah.in.ua

Дві постійні комісії Чернігівської обласної ради на початку грудня мають розглянути рекомендації громадської організації “Інститут масової інформації” (ІМІ) щодо вдосконалення  процедури акредитації журналістів для висвітлення роботи ради. Про це йдеться у листі першого заступника голови обласної ради Валентина Мельничука, повідомив представник ІМІ у Чернігівській області Павло Пущенко.

За словами Мельничука, рекомендації ІМІ будуть розглянуті на засіданні постійної комісії з питань регламенту, депутатської етики, законності та запобігання корупції, а також на засіданні постійної комісії з питань освіти, науки, культури та інформаційної сфери.

Експерти ІМІ, проаналізувавши Регламент Чернігівської обласної ради VII скликання та Положення про акредитацію журналістів, виявили низку невідповідностей національному законодавству.

Так, участь журналістів у пленарному засіданні визначається частиною 4 статті 40 Регламенту після пред’явлення документів, що посвідчують особу, та після видачі їм спеціальних пропусків для полегшення перебування у приміщені пленарних засідань.

У той же час у діючому Положенні про акредитацію від 2007 року не дотримано жодного принципу здійснення акредитації - передбачено додаткові (не передбачені ЗУ «Про інформацію») відомості та документи, які має надати журналіст до заяви на акредитацію: офіційний бланк; надання копій свідоцтва про реєстрацію та ліцензії ЗМІ; інформації про засновників, тираж, головного редактора, рік народження журналіста; акредитація при Міністерстві закордонних справ України для зарубіжних (останнє вже не є актуальним для зарубіжних засобів масової інформації вже кілька років та суперечить вимогам чинного законодавства).

Також не мають законного підґрунтя вимоги передбачені Положенням щодо акредитації  тільки по одному журналісту і одному оператору від реакції телекомпанії, радіокомпанії, по одному журналісту і одному фотокореспонденту від друкованих ЗМІ – такі обмеження порушують принципи рівності та справедливості, на яких мають ґрунтуватися усі дії, пов’язані з процедурою акредитації, відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону України «Про інформацію» (п. 3.2);

Нагадаємо, дане дослідження проводилося експертами ІМІ в рамках проекту «Рада дружня до медіа: оцінка стану дотримання ЗУ «Про інформацію» в регламентах місцевих рад». Об’єктами дослідження стали 47 міських і обласних рад України. Експерти проаналізували регламенти рад на відповідність Закону України «Про інформацію», а також врахували наявність/відсутність випадків порушення радою прав журналістів (ІМІ проводить такий моніторинг постійно в рамках проекту «Барометр свободи слова»).

За висновком ІМІ, дослідження показало, що із 47 місцевих рад порушують вимоги чинного законодавства щодо забезпечення прав журналістів понад третина (17 рад).

Liked the article?
Help us be even more cool!