ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

БукІнфо та "Час" заявили, що священник УПЦ МП просить поліцію відкрити щодо них справу

26.06.2023, 17:00
Фото – БукІнфо
Фото – БукІнфо

Настоятель Банченського монастиря, митрополит УПЦ МП Лонгін (Михайло Жар) звернувся до чернівецької поліції із заявою щодо порушення кримінального провадження стосовно журналістів місцевих видань “БукІнфо” та “Час”. 

Про це повідомляють портал “БукІнфо” та газета “Час”

Як зазначають обидві редакції, вони писали викривальні матеріали про митрополита, який, зазначають медіа, веде антиукраїнську діяльність. Також медіа нагадали, що в травні правоохоронці повідомили про підозру Жару в розпалюванні міжрелігійної ворожнечі.

“На адресу Чернівецької поліції надійшла заява від настоятеля Банченського монастиря, митрополита УПЦ МП Лонгіна (Михайла Жара) з вимогою порушити кримінальне провадження проти буковинських журналістів нашого видання та газети “Час” за правдиві викривальні фактологічні матеріали проти діяльності Лонгіна, УПЦ МП, які свідчать про їхню антидержавну суть у час російсько-української війни. Промосковські попи маскують свої претензії до згаданих ЗМІ, мовляв, ті розпалюють “міжконфесійну релігійну ворожнечу”. Слідчі поліції вже застосовують спроби взяти покази у керівників вказаних ЗМІ”, – пише БукІнфо.

Водночас, як зазначає газета “Час”, вона написала про те, що “Жар у своїх проповідях говорив проти нашої держави, ЗСУ, ПЦУ… провокував загострення внутрішньої обстановки в регіоні. Зараз йому повідомлено про підозру за ст.161 КК України. Триває розслідування”.

За даними “Часу”, митрополит просить відкрити кримінальне провадження щодо медійників за частиною 1 статті 161 Кримінального кодексу України (“Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками”).

Редакції вважають це тиском на свободу слова та перешкоджанням журналістській діяльності.

Нагадаємо, у травні цього року СБУ та Національна поліція викрили настоятеля Свято-Вознесенського чоловічого монастиря Чернівецько-Буковинської Єпархії УПЦ МП на розпалюванні міжрелігійної ворожнечі. Як зазначили в СБУ, під час літургій він зневажливо висловлювався щодо Православної церкви України, називаючи її “церквою антихриста” і “сатанинською”, чим ображав релігійні почуття вірян і провокував загострення внутрішньої ситуації в регіоні.

Liked the article?
Help us be even more cool!