Американська блогерка Лора Лумер відвідала Києво-Печерську лавру, де оглянула Успенський собор, який зазнав значних пошкоджень унаслідок російської атаки 15 червня. Тоді храм втратив понад 80% покрівлі. Також їй показали інші пошкоджені об’єкти національного заповідника. Відео вона оприлюднила в соцмережі Х, повідомляє Суспільне.

“Путін завдав дронового удару по Ісусу Христу. Ожилий Рейх і Росія не хочуть, щоб ви побачили це відео…” – написала вона.

Лумер супроводжували віцепрем’єр-міністерка з питань гуманітарної політики – міністерка культури України Тетяна Бережна, перший заступник керівника Офісу президента Сергій Кислиця та генеральний директор Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” Максим Остапенко.

Сергій Кислиця поділився враженнями від зустрічі з блогеркою:

“Було цікаво поспілкуватися з Лорою Лумер, а потім поїхати до Києво-Печерської лаври в середу (22 липня. – Ред.). Бачити вперше – чи для мене вже вкотре, – як Путін завдав удару дроном по серцю християнства, – це дуже сильний і зворушливий досвід. Дякую Лорі Лумер за проявлену ініціативу та поїздку в Україну зараз”, – написав Кислиця.

Як повідомив Національний заповідник “Києво-Печерська лавра”, Лумер показали Вежу Івана Кущника, будівлю Мистецького арсеналу та Успенський собор, які були пошкоджені під час російського удару 15 червня.

Блогерка дізналася про роботи, проведені для порятунку Успенського собору, оглянула планшетну виставку, присвячену історії його руйнування та відродження, відвідала Трапезну церкву й оглядовий майданчик.

На виставці “Відроджений Всесвіт” гості також оглянули відреставровані реліквії з фондової колекції національного заповідника, які вдалося врятувати попри руйнування.

Як повідомляв ІМІ, 21 липня американська ультраправа блогерка Лора Лумер, яку вважають близькою до президента США Дональда Трампа, приїхала до України та заявила, що змінила свою думку щодо країни. Вона визнала, що раніше помилялась у своїх оцінках України, і закликала “змінити своє ставлення до Росії, бо вона нам не друг”.