Бабінець: Я не готова понижувати вимоги до розслідувань і працювати як журналісти РФ

Журналісти-розслідувачі в умовах воєнного стану інколи змушені відмовлятися від окремих тем через те, що не можуть перевірити отриману від джерел інформацію.
Про це в інтерв’ю ІМІ розповіла головна редакторка Слідства.Інфо Анна Бабінець.
“Якщо нам надходить якась цінна інформація від джерел, навіть якщо це якийсь документ, нам потрібно все це верифікувати, перевірити в реєстрах, сходити з кимось поговорити. Ми тут дуже обмежені. У нас немає доступу до реєстрів, у нас майже немає доступу до публічних осіб, коли ми могли прийти до Верховної Ради, знайти потрібного депутата або прийти на якийсь публічний захід і прямо поставити питання”, – розповіла Бабінець.
Вона нагадала, що і до війни мало хто з дотичних до теми розслідування охоче зустрічався з журналістами, а зараз тим більше таких людей немає.
“Тобто в нас немає доступу для того, щоб перевірити принесену нам інформацію. Я не готова понижувати вимоги до розслідувань і працювати як працювала російська журналістика, роблячи викриття, базуватися на двох-трьох джерелах. Я б не хотіла, щоб ми понижували цю планку, але, не понижуючи її, я не уявляю, як робити розслідування”, – зазначила головна редакторка Слідства.Інфо.
Раніше Анна Бабінець розповіла, що відсутність доступу до реєстрів або обмежений доступ до них заважають у підготовці нових журналістів-розслідувачів, адже здебільшого їхня робота пов’язана з пошуком інформації в цих реєстрах. Через закритість журналісти не можуть навчатися.
Help us be even more cool!