ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Азербайджан засудив до 16 років в'язниці обвинуваченого в держзраді журналіста

18.11.2020, 11:00
Фото – turan.az
Фото – turan.az

Суд у Баку (Азербайджан) засудив до 16 років ув’язнення головного редактора незалежних видань Xeberman і Press-az Полада Асланова за звинуваченням у державній зраді. 

Таке рішення суд ухвалив 16 листопада, повідомляється на сайті Комітету захисту журналістів.

Дружина журналіста Гульміра Асланова заявила, що оскаржуватиме вирок.

Співробітники служби безпеки країни затримали Асланова 12 червня 2019 року на кордоні з Іраном, куди він разом з дружиною та дочкою їхав на весілля друга. Пізніше дружину та доньку журналіста звільнили, проте Асланова звинуватили в державній зраді за те, що він нібито продавав державні таємниці Ірану. 

Як повідомила дружина Асланова, на закритому судовому засіданні 16 листопада її чоловік відкинув звинувачення і заявив, що вони помстилися за його повідомлення про корупцію в державі.

Комітет захисту журналістів закликав владу Азербайджану негайно звільнити Полада Асланова.

“Засуджуючи журналіста, що критикує, за надуманими звинуваченнями, Азербайджан лише зміцнює свою репутацію однієї з провідних в’язниць Євразії”, – сказала Гульноза Саїд, координаторка програми CPJ з Європи та Центральної Азії.

Як повідомляв ІМІ, улітку 2019 року в Азербайджані заарештували журналіста Полада Асланова за звинуваченням у державній зраді. 

Слідчі стверджують, що журналіст таємно зустрічався за кордоном зі співробітниками іноземних спецслужб і отримував від них винагороду. Служба держбезпеки також зазначає, що Асланов знайомив із представниками іноземних спецслужб інших журналістів. 

Правозахисники неодноразово вказували на утиски журналістів в Азербайджані з боку влади.

Liked the article?
Help us be even more cool!