"Антикорупційний вимір" заявив про атаку ботів на Instagram-акаунт медіа та журналістки
Instagram-акаунт медіа про корупцію на Півдні України “Антикорупційний вимір” зазнав масованої атаки ботів. Про це на Facebook-сторінці повідомила директорка ГО “Антикорупційний вимір” Катерина Маденс.
“Ми вже маємо перші здогадки про те, хто може стояти за цим. Попередньо такої самої атаки зазнала сторінка нашої журналістки. Наразі сторінку редакції в Instagram довелося приховати. Вже розуміємо, які наступні кроки очікувати від пацюків”, – зазначила Катерина Маденс.
Головна редакторка “Антикорупційного виміру” Олена Кравченко в коментарі представниці Інституту масової інформації Валентині Троян зазначила, що саме з подібним кібертиском медіа зіткнулося вперше.
“Атака почалася вчора, боти почали зносити сторінку нашої журналістки й ведучої відеоновин Ольги Циктор. Ольга вчасно зреагувала. На той момент ми ще не були впевнені, що це атака саме на видання. Але сьогодні “напали” вже на Instagram-сторінку “Антикорупційного виміру”. Поки що ми закрили сторінку і свої особисті акаунти” – розповіла Олена Кравченко.
Катерина Маденс у коментарі ІМІ розповіла, що команда має припущення, хто стоїть за атакою ботів.
“Те, що атакували Instagram і ведучу коротких відео, сильно звужує “коло підозрюваних”. Це вочевидь персонажі новин, які виходили останнім часом в Instagram. За майже три роки роботи редакції ми маємо чимало незадоволених осіб, що й не дивно. Однак останнім часом особливо активно на наші матеріали реагували лише декілька”, – зазначила Маденс.
Олена Кравченко додала, що на сайті теж помітили незначне зростання “підозрілих відвідувачів”. До розв'язання проблеми наразі долучилися фахівці з дружніх редакцій.
“Також ми продовжуємо звертатися до профільних фахівців і долучати їх, щоб бути готовими до можливих наступних кроків зловмисників”, – сказала Кравченко.
Катерина Маденс наголосила, що всю інформацію для матеріалів вони отримували з офіційних джерел, наприклад із судових ухвал, порталу Судової влади, Prozorro та інших відкритих джерел.
“І всі вони завжди вказані в наших текстах з посиланнями та/або проілюстровані на скриншотах. Ми завжди намагаємося дати нашим читачам максимально повну інформацію, щоб читачі мали змогу бачити докази, а отже довіряли нам. Однак усі ці подробиці, ретельний аналіз та надання документів стають незручними для фігурантів статей. Тому очікувано, що останні будуть намагатися тиснути на нас усіма законними та незаконними способами”, – розповіла Маденс.
Як повідомляв ІМІ, 12 травня сайт видання LIGA.net зазнав масованої DDoS-атаки. Ціль атаки – матеріал з думкою консультантки зі стратегічних комунікацій Надії Потоцької про ціннісні розломи в українському суспільстві на тлі конфлікту навколо блогерки Анни Алхім.
Help us be even more cool!