LIGA.net опинилася під масованою DDoS-атакою після колонки про кейс блогерки Алхім
12 травня сайт видання LIGA.net зазнав масованої DDoS-атаки. Ціль атаки – матеріал з думкою консультантки зі стратегічних комунікацій Надії Потоцької про ціннісні розломи в українському суспільстві на тлі конфлікту навколо блогерки Анни Алхім.
Про це повідомляється на сайті LIGA.net.
У редакції підкреслили: цей матеріал – суб’єктивна думка автора, з якою читач може погоджуватись або ні.
“Але сама можливість вільно висловлювати позицію – це основа демократичного суспільства. Це право не може і не має придушуватись силою, тиском чи атаками.
Спроби зламати роботу медіа через незгоду з публікацією – це не позиція. Це агресія. Ми засуджуємо будь-які форми тиску на свободу слова”, – наголосили в редакції.
Головна редакторка LIGA.net Юлія Банкова наголосила, що матеріал не про конкретну людину, не ображає чиюсь гідність і не призначає агресорів чи жертв.
“Це спроба проаналізувати першопричини глибокого розколу у суспільстві і запропонувати рішення, які можуть допомогти його подолати. Але ця атака на наше медіа доводить, що суспільство не вміє обговорювати проблеми по-дорослому, не може будувати цивілізованої дискусії навколо глибоко болючих питань”, – зазначила Банкова.
Колонка Надії Потоцької на LIGA.net аналізує скандал навколо блогерки Анни Алхім як вияв глибшого конфлікту цінностей в українському суспільстві. Авторка наголошує, що мовне питання та споживання російського контенту стали маркерами ідентичності та ставлення до війни, а публічність вимагає відповідальності. Вона закликає до системної протидії російській культурній експансії через обмеження доступу до проросійського контенту, інвестиції в український медіапростір та етичний суспільний тиск.
Як повідомляло Суспільне, відома блогерка з Дніпра Анна Алхім стала винуватицею мовного скандалу. Під час вечірки в блогерки Стасі Макєєвої ведучий попросив Алхім заспівати українську пісню, на що та відреагувала невдоволенням та роздратуванням. Відео з цим моментом активно поширилося мережею. Через таку реакцію та неоднозначні висловлювання щодо війни з РФ на Алхім посипався шквал критики від військових та блогерів. Зокрема, інфлюенсерка та волонтерка Олена Мандзюк зазначила, що популярність таких діячів, як Алхім, свідчить про деградацію суспільства. Також у дописі вона закликає Службу безпеки вжити заходів стосовно Алхім, яка називає Путіна “красавчиком” і “крутим”.
Відео з ТСН
Після цього Алхім повідомила, що покинула Україну, та опублікувала відео з аеропорту Польщі й з літака. Алхім заявила, що виїхала в пошуку політичного притулку, і звинуватила Олену Мандзюк у булінгу.
Як повідомляв ІМІ, у квітні 2025 року проросійські хакери атакували просвітницьку лекцію “Medievalофобія: Чому росіяни бояться памʼяті про короля Данила Романовича?”, яку організувала Світова координаційна виховно-освітня рада (СКВОР) Світового конгресу українців спільно зі Світовою федерацією українських жіночих організацій (СФУЖО).
Help us be even more cool!