ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Антоніна Черевко стала старшою радницею уповноваженої ОБСЄ з питань свободи медіа

02.06.2022, 14:42
Фото – Детектор медіа
Фото – Детектор медіа

Українська медіаюристка та медіаекспертка, голова Незалежної медійної ради Антоніна Черевко стала старшою радницею в офісі уповноваженої Організації безпеки та співробітництва в Європі з питань свободи медіа (Senior Adviser with the office of the OSCE Representative on Freedom of the Media). Вона замінила на цій посаді росіянина Андрія Ріхтера, колишнього завідувача кафедри Московського державного університету, термін контракту якого завершився, повідомляє “Детектор медіа”.

Як розповіла виданню Черевко, вона працюватиме в секретаріаті ОБСЄ у Відні. “Уповноважена з питань свободи медіа займається моніторингом ситуації зі свободою медіа в регіоні ОБСЄ, допомогою державам у їхній роботі щодо дотримання стандартів ОБСЄ у сфері медіа. З питань правового характеру, що стосуються мандату уповноваженої, я й маю радити”, – розповіла Антоніна Черевко. 

Із грудня 2020 року уповноваженою ОБСЄ з питань свободи медіа є португальська дипломатка Тереза Рібейро.

Із серпня 2020 року Антоніна Черевко очолювала Незалежну медійну раду. У зв’язку з новою роботою вона має намір скласти повноваження голови та вийти зі складу НМР.

Антоніна Черевко – випускниця Києво-Могилянської академії та Оксфордського університету. Працювала з такими міжнародними організаціями, як IREX, Рада Європи, ОБСЄ та “Міжнародна підтримка медіа”. Має понад 15 років досвіду роботи в таких сферах, як верховенство права, права людини, розвиток медіа та реформа медіазаконодавства. Зокрема, разом з партнерськими організаціями активно працювала над упровадженням ключових медіареформ в Україні.

Як радниця із законодавчих реформ для МО “Міжнародна підтримка медіа” долучалася до законотворчої роботи та/або адвокасі й стратегічних судових процесів у Зімбабве, Тунісі, Шрі-Ланці. Була консультанткою з оцінювання міжнародних медійних програм у регіоні та регулярно брала участь у міжнародних місіях з дослідження потреб медіа розвитку в Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдові та Україні. Із грудня 2019 року – членкиня Комітету експертів Ради Європи з питань протидії мові ненависті (Committee of Experts on Combating Hate Speech (ADI/MSI-DIS) of the Council of Europe). Також Антоніна Черевко є членкинею правління ГО “Детектор медіа”.

Liked the article?
Help us be even more cool!