ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

90% причин смертності українців майже не висвітлюється в медіа – дослідження ІМІ

04.10.2019, 14:25
Фото - volodymyrmedia.com.ua
Фото - volodymyrmedia.com.ua

Інформація про причини, на які припадає 90% смертності українців, у ЗМІ практично не висвітлюється. Натомість, медіа з перебільшеною увагою ставляться до причин смертності, від яких в реальності гине до 5% українів. 

Такими є результати дослідження ГО “Інститут масової інформації”, що було проведено в 16 загальнонаціональних онлайн-медіа у вересні цього року.*

Згідно з даними, які отримав ІМІ від Державної служби статистики України, у 2018 році основними причинами смертності українців були:

  • хвороби, пов'язані з кровоносною системою (інфаркти, інсульти, ішемічна хвороба серця тощо), – 66.7%. За результатами дослідження, всього 1,8% загальної кількості матеріалів у ЗМІ про причини смертності були присвячені цим хворобам;
  • злоякісні новоутворення – 13,4%. Для порівняння: рівень згадок цієї проблеми в медіа – 0,3% загальної кількості матеріалів про причини смертності;
  • хвороби органів травлення (4,16%). У медіа практично не згадувалися взагалі. 

Натомість у загальноукраїнських онлайн-медіа найбільше уваги приділяється загибелі людей унаслідок ДТП – 21% загальної кількості інформації про причини смертності. У реальному житті на смерті від ДТП минулого року припало приблизно 0,59% загальної кількості смертей українських громадян, за даними ДССУ.

На другому місці – інформація про загибелі військових у зоні ООС (19,8%), але ця інформація є суспільно важливою, оскільки йдеться про безпеку держави.

На третьому місці – інформація про вбивства (15,9%), в реальному житті на вбивства припало 0,28% загальної кількості смертельних випадків.

Дослідження ІМІ також показало, що кількість матеріалів про запобігання хворобам та профілактику була в 13 разів меншою, ніж кількість інформації про смертельні випадки. 

З повним текстом дослідження можна ознайомиться за посиланням.

* Моніторинг проходив з 2 до 15 вересня 2019 включно. Аналіз проводився в 16 загальнонаціональних інтернет-ЗМІ: obozrevatel.com, segodnya.ua, 24tv.ua, tsn.ua, strana.ua, pravda.com.ua, rbc.ua, unian.com, gordonua.com, nv.ua, liga.net, ukrinform.ua, newsone.ua, censor.net.ua, tyzhden.ua, znaj.ua. Загальна вибірка становила 32954  матеріалів. У межах дослідження було опрацьовано 1217 новин. З методологією можна ознайомитися за посиланням.

Liked the article?
Help us be even more cool!