ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

29 країн закликали Білорусь припинити блокувати інтернет

18.09.2020, 11:34
Фото – Белсат
Фото – Белсат

Одразу 29 країн закликають владу Білорусі утриматися від відімкнення інтернету і дотримуватися зобов'язань країни у сфері прав людини. Про це йдеться в заяві, поширеній Держдепом США, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Ми закликаємо білоруську владу утримуватися від відімкнення і блокування або фільтрації ресурсів і дотримуватися міжнародних зобов'язань Білорусі у сфері прав людини, зокрема відповідно до статей 19 і 21 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права. Ми закликаємо уряд Білорусі поважати громадянський простір, поважати права людини й основні свободи, демократію і верховенство закону”, – йдеться в заяві.

Країни, які підписали документ, заявили, що “глибоко стурбовані” і засуджують повідомлення, які “недавно з'явилися, про тривале часткове і повне відімкнення інтернету, а також цілеспрямоване блокування контенту урядом Білорусі після фальсифікованих президентських виборів 2020 року”.

Зазначається, що закриття і блокування інтернету невиправдано обмежує права на мирні зібрання та свободу зібрань і висловлення думок.

“Ми будемо і надалі підтримувати народ Білорусі, який домагається того, щоб його голос був почутий”, – заявили підписанти.

“Необхідно провести незалежне, транспарентне і неупереджене розслідування всіх тверджень про порушення прав людини в контексті виборів і притягнути винних до відповідальності”, – додали вони.

Під документом, окрім США, підписались уряди Австралії, Австрії, Бельгії, Болгарії, Німеччини, Греції, Данії, Ірландії, Ісландії, Канади, Кіпру, Латвії, Литви, Ліхтенштейну, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Словенії, Великої Британії, України, Фінляндії, Франції, Чехії, Швейцарії, Швеції, Естонії та Японії.

Як повідомляв ІМІ, у Білорусі з початком національного страйку, масово вимикають інтернет.

Liked the article?
Help us be even more cool!