ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

19 порушень свободи слова зафіксовано в Україні в листопаді – Барометр ІМІ

04.12.2020, 14:01

У листопаді експерти ІМІ зафіксували в Україні 19 порушень свободи слова. З них 10 стосувалися фізичної агресії щодо журналістів. 

Такими є дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

Найбільшу кількість порушень зафіксовано в категорії “перешкоджання законній журналістській діяльності” – вісім, хоча ця цифра, як порівняти з жовтнем, зменшилась удвічі.

За даними моніторингу, журналістів не пускали на сесію міськради, вибори ректора університету, не запросили на нараду з президентом, утримували в приміщенні, їм намагалися знищити техніку, нападали на них під час прямого ефіру, мінували телеканал, щоб зірвати дебати кандидатів. Усе це робили як звичайні громадяни, так і правоохоронці та представники влади.

Також ІМІ зафіксував п’ять випадків обмеження доступу до інформації. У доступі до публічної інформації журналістам відмовляли такі розпорядники: Запорізька служба автодоріг, СБУ та Офіс президента.

Крім того, зафіксовано по два випадки кіберзлочинів та юридичного тиску на медіа, а також по одному випадку побиття та пошкодження майна журналістів. 

Порушення зафіксовано в дев'яти регіонах. За кількістю випадків лідирує Київ (шість), далі йдуть Запоріжжя (чотири), Миколаївщина та  Одещина (по два). По одному випадку зафіксовано на Дніпропетровщині, Закарпатті, Полтавщині, Рівненщині та Харківщині.

Утиску своїх прав зазнали шість журналісток та п'ять журналістів.

Отже, з початку року ІМІ зафіксував загалом 205 випадків порушення свободи слова, з них 155 – це фізична агресія проти журналістів.

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID “Медійна програма в Україні”, який виконується міжнародною організацією Internews Network. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО “Інститут масової інформації” та необов’язково відбиває думку USAID, уряду США та Internews Network.

Liked the article?
Help us be even more cool!