ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

13,6% новин у регіональних онлайн-ЗМІ написано на основі соцмереж – дослідження ІМІ

24.09.2019, 16:39
Фото – adperfect.com
Фото – adperfect.com

13,6% новин у регіональних онлайн-ЗМІ створено на основі соцмереж. Водночас найчастіше журналісти викориcтовують як джерела інформації акаунти офіційних установ та приватні акаунти у фейсбуці. Найбільше джерел інформації із соцмереж – на кримінальну та соціальну тематики.

Такими є результати дослідження ГО “Інститут масової інформації”, що було проведено в 10 регіонах України у вересні цього року.*

За результатами моніторингу, найбільше новин, написаних на основі соцмереж, було опубліковано в Тернополі (24,4% проаналізованих у новинних стрічках, 250 новин) і Житомирі (23,2%). Найменше новин, де джерелами інформації виступали соцмережі, зафіксовано в онлайн-ЗМІ Чернігова (4%) та Сум (1,6%).

Водночас найбільше новин із джерелами-соцмережами було про кримінал / надзвичайні події (27,9%) і соціальну тематику (24,1%). Найчастіше  інформацію із соцмереж на кримінальну тематику використовували онлайн-ЗМІ Тернополя, Житомира та Запоріжжя. На соціальну тематику до таких джерел найчастіше зверталися в Тернополі, Житомирі та Львові. Також на політику припало 10% таких новин, на військову тематику – 5,3%, економіку – 4,1%. Найменше соцмережі як джерела інформації використовували в темах корупції / антикорупції (2,1%) та державотворення (1,2%).

За даними дослідження, найчастіше як джерела інформації в новинах використовували акаунти з фейсбука (83,4%), іноді – дописи з інстаграма та ютуба (по 6,2% відповідно), найменше в новинах з'являлося інформації із твітера (2,2%) і телеграма (2%). Найчастіше фейсбук як джерело інформації використовували в онлайн-ЗМІ Тернополя, Рівного і Житомира, ютуб – онлайн-ЗМІ Житомира, інстаграм – Запоріжжя  і Рівного.

Водночас найчастіше в новинах журналісти зверталися до акаунтів офіційних установ (27,8%), приватних (19,1%) і офіційних осіб (14,6%). До локальних пабліків у новинах зверталися в 14,6% новин, акаунтах НГО / волонтерських організацій –5,1%, акаунтів політиків – 4,2% новин. Найменше в новинах журналісти використовували акаунти експертів (2,2%), лідерів думок (2%) і зірок шоу-бізнесу (2%).

*У межах дослідження було опрацьовано 2500 новин із 50 регіональних онлайн-медіа в 10 містах України (Житомир, Запоріжжя, Львів, Рівне, Суми, Тернопіль, Черкаси, Харків, Чернівці, Чернігів), що були опубліковані в стрічках новин з 2 вересня 2019 року. До моніторингу потрапили виключно новини з новинної стрічки інтернет-ЗМІ (по 50 перших новин в стрічці): статті, журналістські розслідування, аналітика, блоги, авторські колонки тощо не аналізуватися.

Методологія моніторингу охоплювала аналіз кількості новин, де використовуються соцмережі, їх тематики, видів соцмереж та типів акаунтів, які використовувалися під час написання новин. Тематичний аналіз містив такі теми: кримінал / НП, соціальна тематика, політика, військова тематика, економіка, корупція та антикорупція, державотворення, шоу-біз, інше. Аналіз акаунтів охоплював такі акаунти: офіційних установ, приватних осіб, офіційних осіб, НГО, волонтерських організацій, політиків, експертів, лідерів думок, зірок шоу-бізу, локальні пабліки, інше. Аналіз соцмереж охоплював соціальні мережі: "Фейсбук", "Інстаграм", "Ютуб", "Твіттер", "Телеграм". Усього було проаналізовано 340 новин із використанням соцмереж як джерел інформації.

Моніторинг проводили у таких ЗМІ

Житомир (Журнал Житомира, Житомир.Інфо, Житомир-онлайн, Фреш ньюз, 20 хвилин. Житомир), Запоріжжя (061.ua, Zaбор, Forpost, Ipnews, Репортер Запоріжжя), Львів (ЗІК, Захід.нет, Вголос, Варта 1, Твоє місто), Рівне (Радіо трек, ОГО, Рівне 1, Рівне вечірнє, ВСЕ, РівнеМедіа), Суми (Данкор онлайн, 0542.ua, Сумські дебати, SumyToday, The Sumy Post), Тернопіль (0352.ua, Галас, Терен, Реально, За Збручем), Черкаси (Вичерпно, Центр черкаських медіа, ІнфоМіст, Прочерк, Нова Доба), Харків (АТН, Status Quo, Город Х, KHARKIV Today, 057.ua), Чернівці (БукІнфо, Молодий буковинець, АСС, Час, 0372.ua), Чернігів (Город.CN, 0462.ua, Час Чернігівський, Події і Коментарі, ЧеЛайн).

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що було надано через проєкт USAID "Медійна програма в Україні", який виконує міжнародна організація Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО ”Інститут масової інформації” та необов’язково відображає думку USAID, уряду США та Internews.

Liked the article?
Help us be even more cool!