ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

1+1 media та УНІАН закликають світ допомогти звільнити Дмитра Хилюка з російського полону

18.05.2023, 10:22
Фото – фейсбук Дмитра Хилюка
Фото – фейсбук Дмитра Хилюка

Група 1+1 media звертається до міжнародної професійної спільноти та правозахисних комʼюніті з проханням посприяти визволенню з російського полону журналіста інформаційного агентства УНІАН Дмитра Хилюка, а також усіх цивільних заручників, яких РФ незаконно утримує від початку повномасштабної війни в Україні. Про це йдеться у зверненні, опублікованому на сайті медіагрупи.

Журналіст уже понад рік перебуває в російському полоні. Дмитро разом з батьком Василем Хилюком був викрадений російськими силовиками 3 березня 2022 року. Через вісім днів батька звільнили з-під арешту, проте журналіст залишився в полоні.

Станом на травень 2023 року в батьків Дмитра Хилюка є лише одна звістка про сина – лаконічний лист, написаний ним у квітні минулого року в одній з російських в’язниць, йдеться у зверненні. 

"Офіційний статус Дмитра Хилюка – цивільний заручник. Відповідно до міжнародного права, таких людей повинні повертати поза спеціальними обмінами. Щоб не нашкодити процесу звільнення, впродовж року великої війни відповідні державні структури рекомендували не афішувати інформацію про цей випадок, проте наразі ці дані стали загальнодоступними та відкритими. Ми закликаємо міжнародну спільноту надати цій ситуації максимального розголосу та зробити все можливе для того, аби країна-агресорка відпустила Дмитра Хилюка, а також усіх цивільних, яких вона досі тримає в нелюдських умовах у полоні", – зазначили в 1+1 media. 

Медіагрупа звертається до представників Міжнародного комітету Червоного Хреста, організацій European Federation of Journalists та International Federation of Journalists, Європейської комісії та особисто до президентки Єврокомісії пані Урсули фон дер Ляєн з проханням допомогти у визволенні Дмитра Хилюка та надати цій справі максимального розголосу.

Як повідомляв ІМІ, журналіст УНІАН Дмитро Хилюк уже з березня 2022 року перебуває в російському полоні як цивільний заручник. Таких мають віддавати поза обмінами, але росіяни цього не роблять. 

Російські військові викрали Дмитра 3 березня в Козаровичах на подвір’ї власного будинку. Спочатку його утримували на території окупованого Димера, згодом вивезли до СІЗО в Росію. 

Козаровичі деокупували 31 березня 2022 року. Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження щодо викрадення цивільних на території Димерської ОТГ. У межах провадження журналіст Дмитро Хилюк та його батько проходять як потерпілі. Кримінальне провадження відкрито за частиною 1 ст. 438 Кримінального кодексу. У цій статті, зокрема, йдеться про порушення законів та звичаїв війни – жорстоке поводження з військовополоненими або цивільним населенням, вигнання цивільного населення для примусових робіт, розграбування національних цінностей на окупованій території, застосування засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом, інші порушення законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами.

У квітні минулого року Координаційний штаб поводження з військовополоненими повідомив батькам, що Росія підтвердила утримання журналіста в РФ.

У серпні завдяки Міжнародному комітету Червоного Хреста батьки Дмитра Хилюка отримали від нього листа, на конверті був штамп "почта России". У листі,  датованому 14 квітня 2022 року, було одне речення: "Дорогі мої мамо і тато, я живий, здоровий, у мене все добре".

Liked the article?
Help us be even more cool!