Звіт з моніторингу журналістських стандартів. Січень 2015 року
Рівень журналістських стандартів у онлайн-ЗМІ в січні 2015 року залишився на низькому рівні останніх місяців 2014 року і склав 4,76.
Найчастіше інтернет-ЗМІ порушують стандарт повноти, ще досі деякі зі ЗМІ не ставлять до новин бек-граунди, і практично всі не використовують експертну оцінку. Найчастіше цей стандарт порушував сайт УНІАН, 57% матеріалів у цьому ЗМІ є неповними. Найкращі показники з дотримання цього стандарту у Ліги, 29 матеріалів є неповними.
Практично не порушується стандарт відокремлення фактів від коментарів, він порушується лише у 6% матеріалів. У січні він не був порушений жодного разу двома сайтами це Українською правдою та Укрінформом.
Найкращі показники з дотримання 6 основних журналістських стандартів отримав сайт Ліга 5, 5 бали з 6 можливих. За місяць виданням жодного разу не було порушено стандарти оперативності та точності. Найчастіше видання порушувало стандарт балансу, 52% матеріалів на сторінках цього ЗМІ були незбалансовані. У 38% матеріалів не було порушено жодного стандарту.
Найгірші показники у січні отримав сайт Обозреватель 4,24 бали з 6 максимальних. На цьому ресурсі 52% матеріалів є неповними і 33% незбалансовані. Практично не порушувались виданнями стандарт відокремлення фактів від коментарів.
5 балів отримав сайт LB.ua. 48% матеріалів на сайті є неповними. Практично не порушуються виданням стандарти точності, достовірності та відокремлення фактів від коментарів.
УНІАН та Укрінформ отримали 4,71 бали.
4,86 бали отримала Українська правда. 43% матеріалів на сайті надруковані з порушенням стандарту повноти. Жодного разу сайтом не порушено стандарт відокремлення фактів від коментарів.
«Незважаючи на зниження рівня джинси в інтернет-ЗМІ, рівень дотримання стандартів теж залишився досить низьким, ЗМІ продовжують досить часто використовувати соціальні мережі, як джерела інформації, не уточнюючи цю інформацію, в час інформаційної війни це є недопустимо, оскільки саме соцмережі найлегше використовувати для вкиду інформації. Таким чином журналісти несвідомо допомагають агресору», - відзначила експертка ІМІ Олена Голуб.
«Сайт Укрінформ розміщує надзвичайно велику кількість так званих паркетних новин – заяв чиновників. Загалом це не є порушенням, проте новини на кшталт «Президент засумнівався…», чи ще хтось там подумав над чимось не є власне новинами загалом», - прокоментувала експертка.
ІМІ
Help us be even more cool!