ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Звіт з моніторингу журналістських стандартів. Січень 2013

20.02.2013, 12:33
У січні 2013 року Інститут масової інформації провів моніторинг шести загальнонаціональних друкованих  та чотирьох інтернeт-видань на предмет дотримання ними журналістських стандартів.
 

Експерти проаналізували 94 матеріали у друкованих виданнях  та 84 матеріали в  інтернет-виданнях у період з 14 до 20 січня 2013 року.

У січні рівень дотримання ЗМІ журналістських стандартів зменшився в порівнянні з попереднім місяцем. Так, друковані видання отримали 5,06, а інтернет — 4,95 балів з 6 можливих. Для порівняння, у грудні ці показники становили 5,42 і 5,05 відповідно.

 

Варто зазначити, до рівень дотримання стадартів у друкованих виданнях знаходиться на більш стабільному рівні, ніж інтернет-видань, та за останні півроку коливався в межах 0,26 бала.

Експерет ІМІ Роман Кабачій причину цього вбачає в специфіці інтернет- ЗМІ: «Темп роботи інтернет-видання не сприяє тому, щоб журналіст був зацікавлений в постійній перевірці фактів та залучення експертної  думки. Дня нього зазвичай вставляють занадто високі норми норми щодо кількості новин. Більше того, деякі сайти працюють в режимі "пилосмоку", і нерідко роблять ставку на скандальність новин, а не на їхню якість».

Причиною стрімкого погіршення контенту в інтернет- виданнях експерт ІМІ Ольга Бурда вважає недотримання засадничих журналістських стандартів, зокрема, збалансованості та повноти.  «Найвищою залишається якість новин на сайті "Ліга", найнижчою  на сайті Обозреватель.  Половина із проаналізованих ІМІ новин "Обозревателя" є однобічними. Вони подані без альтернативної думки чи бекґраунду і є точною копією повідомлень відомчих прес-служб. Багато новин не містять суспільно важливої інформації. Це переважно повідомлення про офіційні або ритуальні заходи за участи представників влади: президента, премєр-міністра та міністра закордонних справ. У січні приватний веб-ресурс».

Ольга Бурда вважає, що зараз «Обозреватель» за змістом новин фактично перетворився на державну інформаційну агенцію, яка піарить владу.  «Попри те, що за результатами моніторингу в "Обозревателезафіксовано 6 випадків відвертої "джинси" за тиждень, новин, які мають формальні ознаки замовності  передусім односторонність та незбалансованість, — є ще більше», — каже експерт.

 

Як видно з діаграми, найчастіше видання порушуються стандарти пвноти представлених фактів та балансу думок. Натомість практично не порушуються стандарти оперативності та точності.

Найгірші показники з дотримання стандартів серед друкованих видань мають газети «Сегодня» та «Факты», найкращі  — журнал «Корреспондент».

Серед  інтернет- виданнях найгірші показники має сайт «Обозреватель», найкращі – «Ліга».

 

 

Проект з моніторингу журналістських стандартів проводить Інститут масової інформації у шести загальнонаціональних друкованих виданнях («Комсомольская правда в Украине»,  «Факты», «Корреспондент», «Коментарі», «Сегодня» і «Український тиждень» ) та чотирьох інтернет –виданнях  (Ліга, Обозреватель, УНІАН і Лівий берег). Проект реалізовується за підтримки Інтерньюз Нетворк.

 

 

Liked the article?
Help us be even more cool!