ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Звіт з моніторингу журналістських стандартів. Лютий 2014 року.

24.03.2014, 17:35

У лютому 2014 року рівень журналістських стандартів як в друкованих так і в інтернет-виданнях залишився на досить низькому рівні. Вже другий місяць поспіль у зв’язку з інтенсивністю подій в Україні видання в гонитві за оперативністю жертвують іншими журналістськими стандартами.

Проте на думку експертів ІМІ це не одна причина зниження показників, іншою причиною є редакційна політика.

«Журналісти вже оцінюють позицію олігархів з огляду на позицій ЗМІ, які їм належать. Так позиція Віктора Пінчука практично з початку Майдану була визначена, як позитивна, відповідно і газета «Факти», яка належить Пінчуку висвітлює події об’єктивно або ж навіть з промайданівської позиції. Натомість, Ринат Ахметов так і не озвучив свого ставлення до протестів в Києві, але з огляду на полеміку в газеті «Сегодня», ставлення олігарха до подій швидше негативне. Позиція Курченка зрозуміла у зв’язку з близькістю останнього з Сім’єю, тож і видання, які входять в куплений Курченком «UMH group», висот у дотриманні стандартів не показували, радше навпаки. Недарма українському Forbs відкликали ліцензію, Корреспондент же змінився до невпізнанності», - прокоментувала експерт ІМІ Олена Голуб.

У продовження сказаного можна відзначити, що оскільки «Комсомольская правда в Украине» є дочірньою структурою російської «Комсомольской правди», цей факт не може не впливати на відображення подій в Україні цим виданням. Обрані заголовки статей: «Постреволюционная экономика: Затягиваем пояса» – буде гірше, в усьому винна революція; «Раз-два-три – город отомри», - Київ нібито й не вмирав, але «КП в Украине» так не думає (підпис під фото: "Вянет на рынке овощная продукция. Такие вот дала плоды революция."); «Мы просили помочь МВД, но они не приехали», - про «нещасний» «Беркут».

Тож і з огляду на дотримання журналістських стандартів видання розмістились в наступному порядку:

«Факти» - 5,28 бали з 6 можливих, найвищий бал серед друкованих видань у лютому. 40% матеріалів надруковані з дотриманням всіх журналістських стандартів.

«Український тиждень» - 4,93 бали, лише один матеріал за тиждень отримав 3 з 6 балів, всі інші матеріали отримали більше 4 балів. 27% матеріалів написані з дотриманням всіх 6 журналістських стандартів .

«Газета по-Українськи» - 4,87 бали, 27% матеріалів написані з дотриманням всіх журналістських стандартів.

«Кореспондент» - 4,71 бали. У попередньому звіті ми звертали увагу на те, як зміна власника вплинула на зміну експертного кола. У цьому місяці привернемо  увагу до заголовків та тем топових статей.  Журнал Кореспондент за 07.02.14. Топ-тема, винесена на обкладинку «Агенты вливания»: в статті йдеться про те що собою являють НГО і хто їх фінансує, вріз (вступ) звучить так: «В Украине десятки тысяч НОО. Кто и за что дает им деньги».  Варто зазначити, що у експертів склалося враження, що видання намагається обходити тему Майдану. Так, у номері від 7 лютого лише один аналітичний матеріал присвячений темі політичної кризи: «Разговорчики в строю», про переговори лідерів опозиції та Віктора Януковича. В журналі від 14 лютого тем про майдан та ситуацію в країні не було взагалі. Головний матеріал цього випуску «F..ck – вещь упрямая», описує роздруківку розмови Викторії Нуланд з Джеффри Пайеттом. Інші теми номера: «Рай в лаваше» (про нацменшини), «Альтер єко» (Альтернативні види енергетики), Кремлевская наука» (напрямки досліджень в Росії), «Красная планета» (китайські компанії), «Прикуп в Сочи» (Олімпіада), «Демографическая ожиданность», «Турецкая кухня», «Космос в хорошие руки».

«Комсомольская правда в Украине»  та «Сегодня »  отримали однакову кількість балів  4,67 бали з 6 можливих.

Загальний бал друкованих видань у лютому 4, 85 бали з 6 можливих.

В інтернет- виданнях рейтинг виглядає так:

Ліга – 5,38 бали з 6 можливих

LB.ua – 5,05

УНІАН – 4,62

Обозреватель – 4,52.

Загальний бал інтернет-видань у лютому склав 4,89 бали.

На сайтах основна проблема - це мале залучення експертів, це можна пояснити величиною інформаційного потоку і потребую швидко реагувати.

У рамках проекту  «Моніторинг журналістських стандартів» Інститут масової інформації моніторить  шість загальнонаціональних друкованих виданнях («Комсомольская правда в Украине», «Факты», «Корреспондент», «Газета по-українськи», «Сегодня» і «Український тиждень» ) та чотирьох інтернет-виданнях (Ліга, Обозреватель, УНІАН і LB.ua) на предмет дотримання ними шести журналістських стандартів. Проект реалізовується за підтримки Інтерньюз Нетворк.

ІМІ

Liked the article?
Help us be even more cool!