ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Звіт з моніторингу журналістських стандартів. Березень 2014 року

07.04.2014, 18:17

Половина матеріалів як в друкованих, так і в інтернет-ЗМІ є неповними – моніторинг журналістських стандартів від ІМІ

У березні загальнонаціональні друковані видання України продемонстрували незначне покращення в дотриманні журналістських стандартів. Такими є результати щомісячного Моніторингу журналістських стандартів, який проводить Інститут масової інформації у 6 загальнонаціональних друкованих виданнях та чотирьох веб-сайтах новин.

Так, у лютому загальний бал цих друкованих видань склав 4,85 бали, а вже в березні - 4,92 з 6 максимальних балів. Натомість, інтернет-ЗМІ показників практично не змінили, у лютому – 4,89, у березні – 4,87.

У березні серед друкованих видань найвищі результати отримав журнал «Український тиждень», який отримав 5,17 бали з 6 максимальних. Але і в цього видання 42% матеріалів є неповними, у 17% матеріалів бракує балансу. Проте, всі інші журналістські стандарти практично не порушуються.

5,08 бали у березні отримала газета «Факти». У минулому місяці ми вже відзначали досить високі показники цього видання. Найбільші проблеми у «Фактів» з дотриманням стандарту повноти представлення фактів, відповідно, 60% матеріалів є не повними. Крім того, у 28% матеріалів не дотримується у повній мірі баланс. Всі інші стандарти дотримувалися практично на 100%.

У журналі «Кореспондент», який суттєво погіршив свої показники після приходу нового власника в минулому році, відзначається невелика кількість суспільно-важливих матеріалів. Значну частину шпальт журнал віддає під історичні матеріали, чого раніше не спостерігалось. У березні видання отримало 5,00 бали.

На четвертому місті з показником у 4,94 бали знаходяться відразу два видання – газета «Сегодня» та «Газета по-українськи». Для газети «Сегодня» це значне покращення в порівняні з попередніми місяцями (січень – 4,27, лютий – 4,67). Найгірші показники отримала газета «Комсомольская правда в Украине». Її бал у березні склав 4,40 з 6 можливих. 73% суспільно-важливих матеріалів у виданні є неповними, 27% - незбалансованими. На 100% видання дотримується лише оперативності.

Інтернет видання отримали наступні бали:

Найвищі показники стабільно отримує сайт «Ліга». У березні це видання отримало 5,19 бали.

На другому місці з 5,05 балами - «LB.ua».

Трете місце розділили УНІАН та «Обозреватель», ЗМІ отримали по 4,62 бали з 6 можливих.

В цілому, як і друковані, так і інтернет-ЗМІ на 100% дотримуються стандарту оперативності, 50% суспільно-важливих матеріалів в інтернет-ЗМІ є не повними, а 40% - незбалансованими. Всі інші стандарти порушуються менше ніж на 10%.

Експерт ІМІ Роман Кабачій висловив думку щодо хоч і не значної але переваги друкованих видань над інтернет-ЗМІ: «Вищий рівень дотримання журналістських стандартів у друкованих ЗМІ порівняно з інтернет-виданнями пов’язаний із специфікою роботи останніх: журналістам висувають непомірні норми у продукуванні новин, тому працівники інтернет-ЗМІ вимушено надають перевагу кількості над якістю. В друкованих ЗМІ більше часу на верифікацію даних,підбірку експертного кола».

Головний редактор сайту «Ні корупції» Ольга Бурда так прокоментувала невисокий рівень дотримання журналістських стандартів в інтернет-ЗМІ: «У журналістів дуже велика довіра до своїх колег, тому на стрічку новин часто потрапляє неперевірена інформація, а іноді і відверто фейкова».

Довідка: У рамках проекту «Моніторинг журналістських стандартів» Інститут масової інформації моніторить шість загальнонаціональних друкованих виданнях («Комсомольская правда в Украине», «Факты», «Корреспондент», «Газета по-українськи», «Сегодня» і «Український тиждень» ) та чотирьох інтернет-виданнях (Ліга, Обозреватель, УНІАН і LB.ua) на предмет дотримання ними шести журналістських стандартів. Проект реалізовується за підтримки Інтерньюз Нетворк.

Liked the article?
Help us be even more cool!