Звіт з моніторингу джинси. Лютий 2013 року
У лютому ІМІ вирішив провести моніторинг джинси після фактичної зміни влади, аби оцінити ситуацію, що склалася в політичних та економічних колах країни. Тож моніторинг був проведений в останній тиждень лютого (з 24 по 28 лютого).
Як і очікувалось, рівень джинси зменшився більш ніж у два рази. Так, у друкованих виданнях він склав близько одного відсотка від загальної кількості матеріалів. Це найнижчий рівень джинси за останні два роки. В інтернет-виданнях кількість джинси склала 22 випадки, попереднього місяця цей показник сягав 86 випадків.
Проте варто відзначити, що кількість політичної джинси досі переважає над економічною.
У лютому політики джинсували, мовби по інерції. Передусім йдеться про три обличчя: лідер «Українського вибору», відомий своїми проросійськими настроями Віктор Медведчук, глава КПУ Петро Симоненко та екс-міністр АПК Микола Присяжнюк.
Головним меседжем «медвечуківського вибору» стало необхідність збереження цілісності країни.
- "Украинский выбор" призывает не допустить дестабилизации обстановки в Крыму
- "Украинский выбор": Движение всегда выступало за территориальную целостность страны
- Медведчук: Народ остановить нельзя
Варто відзначити, що реальні небезпеки роз’єднання країни виникли пізніше, після введення російських військ.
КПУ за допомогою своїх політологів переконує, що забороняти Комуністичну партію не можна:
- Политолог: украинцы не заинтересованы в запрете КПУ
http://obozrevatel.com/politics/24978-politolog-ukraintsyi-ne-zainteresovanyi-v-zaprete-kpu.htm
У статті використаний коментар Андрія Золотарьова, який за інформацією сайту «Главком», був одним із головних консультантів комуністів на минулих парламентських виборах: «Политтехнолог Андрей Золотарев был одним из основных идеологов прошлогодней предвыборной кампании Компартии «Вернем страну народу», признанной экспертами одной из самых технологичных. Он и сейчас продолжает консультирование Петра Симоненко и К°».
Парадоксально, що ще в минулому місяці КПУ видавала з себе господарів ситуації, а зараз фактично просить, щоб їх не забороняли.
Схоже поводиться і екс-міністр АПК Микола Присяжнюк, який не може змиритися із префіксом «екс». Уривок з інтерв’ю під заголовком «Глава Минагропрода Присяжнюк: Я готов отчитаться перед новой властью»:
«А Вы бы остались работать министром аграрной политики в новом Кабмине?
- Я сторонник того, что любой министр не должен быть политиком. Я за то, чтобы министры были аполитичны, были менеджерами. Поэтому скажу так: если мне предложат министерский портфель, я с большим удовольствием буду продолжать эту работу».
Грайливий стиль запитання «журналіста» в цьому діалозі теж має відповідну роль.
Із замовників економічної джинси відрізнився «ПриватБанк»: новина про компенсацію відсотків вкладникам, які достроково перервали договори, була розтиражована практично в усіх ЗМІ.
ПриватБанк компенсирует проценты людям, которые досрочно расторгли депозиты
http://economics.lb.ua/finances/2014/02/24/256892_privatbank_kompensiruet_protsenti.html
У лютому 14 матеріалів із ознаками замовлення були надруковані на сайті Обозреватель, 6 на сайті УНІАН, 2 на – LB.ua, на Лізі експерти таких матеріалів не виявили.
Серед друкованих видань по три матеріали з ознаками замовлення було виявлено в газетах «Факти» та «КП в Украине».
Нагадаємо, моніторинг проводиться протягом одного тижня в місяць як в друкованих так і в інтернет-виданнях.
Проект з моніторингу «джинси» та неналежного маркування проводить Інститут масової інформації у шести загальнонаціональних друкованих виданнях («Комсомольская правда в Украине», «Факты», «Корреспондент», «Газета по-українськи», «Сегодня» і «Український тиждень» ) та чотирьох інтернет – виданнях (Лига, Обозреватель, УНІАН і LB.ua). Проект реалізується за підтримки Інтерньюз Нетворк.
ІМІ
Help us be even more cool!