ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Все ж таки звільнення: як російські медіа висвітлювали відставку Залужного

09.02.2024, 17:47
Олена Голуб
Фото - Facebook-сторінка Головнокомандувач ЗС України / CinC AF of Ukraine
Фото - Facebook-сторінка Головнокомандувач ЗС України / CinC AF of Ukraine

Топновиною як в українському, так і в російському інформаційному просторі стало звільнення генерала Валерія Залужного з посади Головнокомандувача Збройних сил України. Повідомлення про можливу відставку головкома з'явилися ще 2 лютого, і про реакцію на них в українських медіа ми писали в матеріалі “Недозвільнення Залужного: хто і як з онлайн-медіа відреагував на інформаційну кризу (оновлено)”. Сьогодні ми проаналізували, як російські пропагандистські медіа відреагували на новину, з чим пов'язують відставку та на що сподіваються.

Як і в українських медіа, так і в медіа країни-агресорки звільнення Залужного обговорюють ще з 2 лютого. Переважна більшість новин зі згадками про президента Зеленського протягом цього тижня стосувалася можливого звільнення Залужного з посади головкома. Найбільше таких новин почало з'являтися в російському інформаційному просторі з 4 лютого.

  • Захарова сравнила историю с отставкой Залужного с сериалом “Санта-Барбара” – “Известия”
  • Все сложно. Зеленскому раскрыли, что случится после отставки Залужного – РИА Новости 
  • Украинский экс-замминистра Тука: Зеленский не остановится и уволит Залужного – “Российская газета”

Причини звільнення Залужного, на думку російських медіа

Головну причину відставки Залужного російські медіа вбачали в політичній конкуренції. “Российская газета” пише, що, звільнивши Залужного, Зеленський відсторонить “головного політичного конкурента”. На підтвердження власних слів наводить соціологічні дослідження про значно вищу підтримку Залужного, ніж Зеленського, на цьому етапі. “Разворачивающийся конфликт между президентом и главкомом издание назвало “не слишком сдержанной борьбой за власть”, которая может “отшатнуть западных союзников”, так как “публичные ссоры ослабляют поддержку" со стороны союзников Киева”, – пише “Российская газета”.

Натомість пропагандистське видання РИА Новости з посиланням на “політичного експерта” Дениса Батуріна пише, що відставка головкома наразі буде серйозним внеском у політичну вагу Залужного й стане елементом його політичної інституалізації. 

Скриншот про Залужного з видання “Известия”

Тим часом пропагандистське видання “Ізвєстія” просуває давню кремлівську дезінформацію про “зовнішнє управління Україною”, на цей раз устами пропагандиста Іван Мезюхо.

“Я думаю, що ключова проблема Зеленського сьогодні полягає в тому, що США, мабуть, не дають зеленого світла очільнику київського режиму на звільнення Залужного. Можливо, навіть через це приїжджала [заступниця держсекретаря США з політичних питань] Вікторія Нуланд до Києва минулого тижня. Сьогодні, на мою думку, Зеленський зайнятий тим, щоб отримати дозвіл з боку адміністрації президента США звільнити Валерія Залужного, якого він сприймає як політичного конкурента. Як відомо, президент Зеленський узагалі ревно ставиться до популярності інших політиків усередині своєї країни”, – сказав Мезюхо.

Також пропагандисти стверджують, що Зеленський є більш “угодоспроможним” з Росією на відміну від принципового “залізного генерала” Залужного.

Російський “Спутник” з посиланням на Le Temps стверджує, що Залужний непримиренний і вважає, що ЗСУ мають прагнути захопити Донбас, а Зеленський більш схильний до досягнення компромісу під час можливих перемовин з Росією.

Шабаш пропагандистів навколо наслідків відставки головкома

Моніторинги ІМІ підтверджують, що пропагандисти активно намагаються розхитати політичну ситуацію в Україні. Зокрема, вони просувають наратив про “повстання військових для підтримки Залужного”. 

РИА Новости пише: “Увольнение главкома ВСУ Валерия Залужного президентом Украины Владимиром Зеленским может спровоцировать раскол в обществе”. Просуває наратив про можливий переворот в Україні, який може очолити ексголовком, і Радіо Спутник, з посиланням на депутата державної думи Михайла Шеремета: “Нет сомнений, что именно Залужному в скором времени предстоит возглавить вооруженный переворот по свержению украинского диктатора-неудачника. А началом к данному действию послужит официальная дата окончания бесславной президентской каденции Зеленского”.

Пропагандисти  навіть поширюють дезінформацію, що головною причиною візиту Нуланд до Києва є намагання переконати Залужного не скидати Зеленського.

Скриншот ІМІ Радіо Спутник

Про можливість військового перевороту також пише РИА Новости: “Зеленский станет ходячим мертвецом для армии, которая выступает за генерала. Он получит мятеж”. Крім того, видання цитує німецького блогера Кіма Доткома, який стверджує, що захистити Зеленського не зможе ні Нуланд, ні ЦРУ. “На Украине может произойти переворот. Ни Нуланд, ни ЦРУ не смогут защитить Зеленского, если к власти придут правые. Терпели Зеленского только из-за Залужного”, – заявляет германский бизнесмен и популярный блогер Ким Дотком”.

Цікаво, що на думку російських пропагандистів, ротація військового керівництва України жодним чином не може вплинути на ситуацію на фронті. Про це РИА Новости повідомив т.з. глава “ДНР” Денис Пушилін.

Скриншот ІМІ з “Известий”

Російські медіа дуже сподіваються на громадянське протистояння всередині України, що полегшить її захоплення. Це той сценарій, який є оптимальним для Росії та її керівництва: оскільки захопити Україну лише військовим потенціалом РФ не вдається, то Кремль постійно намагається внести ідеї розколу в українське суспільство.

Liked the article?
Help us be even more cool!