У регіональних онлайн-медіа майже немає репортажів і аналітики про вакцинацію – дослідження ІМІ
Аналітичні матеріали, експертні думки й репортажі з місць щеплення в регіональних медіа займають лише 2,4% загальної кількості матеріалів про вакцинацію проти COVID-19. Водночас 93,6% матеріалів у регіональних онлайн-медіа – це новини, оголошення й офіційні звіти про перебіг вакцинації.
Такими є результати дослідження ІМІ, проведеного в червні 2021 року в 10 регіонах України *.
Дослідження також зафіксувало досить низький загальний відсоток матеріалів про вакцинацію: лише 3,5% загальної кількості матеріалів у новинних стрічках регіональних онлайн-медіа стосувалися цієї тематики.
Так, під час моніторингу був зафіксований критично низький показник аналітичних матеріалів, експертних думок, а також репортажів з місць щеплення щодо теми вакцинації. Експертні думки (колонки / блоги) й аналітичні матеріали становили в стрічках онлайн-медіа по 1% матеріалів відповідно, а репортажі з місць щеплення – 0,4%. Водночас новини про вакцинацію становили 48% матеріалів про вакцинацію, анонси / оголошення – 24,6%, офіційні звіти про перебіг вакцинації – 21% матеріалів загальної кількості публікацій на цю тему. На інші матеріали припало 4% загальної кількості публікацій про вакцинацію проти COVID-19.
Найбільше матеріалів про вакцинацію проти COVID-19 опублікували онлайн-медіа Львова, Кропивницького і Черкас – по 6% загальної кількості матеріалів в онлайн-медіа регіону відповідно. Найменше про вакцинацію писали у волинських і дніпровських онлайн-медіа – по 2% матеріалів відповідно.
Що стосується джерел інформації, то 40% джерел у матеріалах про вакцинацію проти COVID-19 були пресслужби, речники(-ці), 18% загальної кількості джерел інформації припали на соціальні мережі й месенджери, 14,5% джерел інформації – на офіційні сайти. Ще 11% джерел інформації стали інші українські медіа, а іноземні ЗМІ становили 3% джерел інформації. Зауважимо, що авторських матеріалів про вакцинацію в регіональних онлайн-медіа було не більш ніж 8,5%. Ще 4% новин на цю тему зовсім не містили посилань на джерела інформації.
*У межах дослідження проаналізовано 7873 матеріали в новинних стрічках регіональних онлайн-медіа, з них 276 матеріалів про вакцинацію від COVID-19 та 283 джерела інформації в матеріалах про вакцинацію 50 регіональних онлайн-медіа в 10 регіонах України (Волинь, Дніпро, Донецьк (Маріуполь, Слов'янськ), Кропивницький, Львів, Одеса, Рівне, Харків, Херсон, Черкаси) з 7 до 11 червня 2021 року включно. До моніторингу потрапили всі матеріали з новинної стрічки онлайн-медіа.
Методологія моніторингу охоплювала аналіз кількості публікацій про вакцинацію проти COVID-19, джерела інформації в новинах про вакцинацію проти COVID-19 (власна робота, соціальні мережі / месенджери, офіційні сайти, пресслужба / речники(-ці) / релізи, інші українські ЗМІ (регіональні / всеукраїнські), іноземні ЗМІ (зокрема, російські), без джерел, інше), а також тип контенту про вакцинацію від COVID-19 (новини про вакцинацію, оголошення / анонси, офіційні звіти про перебіг вакцинації, експертні думки / колонки / блоги, аналітика, репортажі з місць щеплення, інше).
Моніторинг проводили в таких ЗМІ:
ВОЛИНЬ (Волинські новини, ВолиньPost, Волинь24, Район.in.ua, Під прицілом), ДНІПРО (Відкритий, 056, Днепровская панорама, Информатор, gorod.dp.ua), ДОНЕЦЬК (МАРІУПОЛЬ) (0629, Новини Донбасу, Карачун (Слов'янськ), Восточный вариант, MRPL.CITY), КРОПИВНИЦЬКИЙ (Гречка, Точка доступу, CBN, Dozor, Без купюр), ЛЬВІВ (Львівський портал, Захід.нет, Вголос, 032.ua, Твоє місто), ОДЕСА (Думська, 048, Одесская жизнь, УСІ.Одеса, Odessa online), РІВНЕ (Радіо Трек, Рівне вечірнє, Рівнемедіа, Рівне 1, ОГО), ХАРКІВ (АТН, Status Quo, Город Х, KHARKIV Today, 057.ua), ХЕРСОН (ХерсонОНлайн, Мій Херсон, Любимый Херсон, Херсонщина за день, Херсонці), ЧЕРКАСИ (Вичерпно, 18000, Прочерк, Zmi.ck.ua, Провсе).
Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID "Медійна програма в Україні", який виконується міжнародною організацією Internews Network. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО "Інститут масової інформації" та необов’язково відбиває думку USAID, уряду США та Internews Network.
Help us be even more cool!