У червні зафіксовано значне зростання кількості випадків порушення прав журналістів. (Барометр свободи слова за червень 2012 року)
Найбільшого розголосу випадок отримав після того, як Касьянов після перебування у Ворошиловському райвідділу міліції Донецька письмово відмовився від послуг адвоката і дав щиросерде визнання в спробі замаху на Андрія Шишацького. При цьому уже екс-адвокат Касьянова Тетяна Іванова припускає, що журналіст написав заяву під тиском. "В заяві видно, що вона було написана тремтячою рукою, оскільки попередня заява написану ним у райвідділі чітким, нормальним, розбірливим почерком...", - сказала Іванова.
Також у червні зросла кількість випадків побиття, нападів та залякування представників ЗМІ – 12 таких випадків. У травні було всього шість таких випадків. Водночас у червні 2011 року ІМІ не зафіксував жодного випадку побиття, нападів та залякування журналістів.
Зросла кількість випадків економічного, політичного та непрямого тиску на журналістів. Зокрема, це пов'язано з кримінальною справою, порушеною після випадків у квітні у Дніпропетровську. Так, 05.06.2012. журналіста телеканалу ТВі Артема Шевченка допитали у Головному Слідчому управлінні Служби безпеки України як свідка у кримінальній справі №755, порушеній за статтями 258 та 263 Кримінального кодексу України за фактами терористичних актів скоєних у Дніпропетровську 27 квітня 2012 року.
Крім того, 22.06.2012. головний редактор «Української правди» Олена Притула заявила, що Служба безпеки України перес
Help us be even more cool!