ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Росіяни вірять у фейки, бо правда виводить їх із зони комфорту – Романюк

12.03.2022, 18:30
Фото – szru.gov.ua
Фото – szru.gov.ua

Громадське радіо поговорило про фейки, пропаганду та російські ЗМІ з виконавчою директоркою Інституту масової інформації Оксаною Романюк.

Росія хоче звинуватити Україну у використанні хімічної зброї. Про що цей фейк?

Оксана Романюк: Це фейк свідчить про те, що російська влада вже не зупиняється навіть перед такими абсурдними звинуваченнями. Медійні експерти порівнюють це з тим, що звучало, наприклад, від гітлерівських чиновників під час Другої світової війни. Весь світ здригається від того, що роблять росіяни в Україні. А російські ресурси продовжують інформаційно накачувати своїх мешканців, створювати моторошні кадри, вигадуючи страшну брехню, щоб якось виправдати себе. Хоча жодного виправдання цій жахливій агресії не може бути. Мені дуже шкода, що російські споживачі мають дуже низький рівень критичного мислення.

За різними оцінками, понад 80% населення рф не аналізує інформації, а сприймає як дають.

На кого розрахована російська пропаганда?

Оксана Романюк: Першочергово це розраховано на місцеве населення. Зараз ми спостерігаємо таку ситуацію: є частина населення мотивована та обізнана, але більшість не шукає правди. У мене враження, що будь-яка правда, яку ми разом зі світовими медіа намагаємося донести, виводить росіян із зони комфорту. Бо дуже страшно прокинутись і зрозуміти, що твоя країна – фашист, агресор, який убиває людей, дітей, бомбить мирні міста. Набагато зручніше перебувати в зоні комфорту "я в домике". Але правда рано чи пізно їх усе одно знайде. Тому що дії росії в Україні – це злочин проти людства.

Що допоможе відкрити росіянам очі?

Оксана Романюк: Можливо, санкції та побутові негаразди, пов’язані з ними, сприятимуть розплющенню очей у населення. Але тут також варто розуміти, що велика частина росіян не заможні. Вони й так не можуть собі дозволити купити дорогі марки телефонів або полетіти за кордон на відпочинок. Ця категорія не сильно постраждає від санкцій. Я слабко вірю в те, що ми побачимо масові протести російського населення.

Українці та росіяни дуже по-різному дивляться на проблеми. Ми їх вирішуємо, вони з ними миряться.

росія колись зміниться?

Оксана Романюк: Я думаю, що ситуація в росії зміниться, коли помре путін і до влади прийде людина, яка зможе інакше будувати політику, щоб витягнути країну з економічної діри. російські ЗМІ – це частина машини Кремля, яка вбиває людей. Те, що вони роблять, має окремо розглядатися в суді в Гаазі. Це не має нічого спільного не просто з журналістикою, це не має нічого спільного з людяністю. Це злочини проти життів. Усі вони мають бути покарані.

Наша сила в правді. У нас є до неї доступ, і ми маємо цим користуватися. Поширюйте правду, щоб її бачили якомога більше людей.

Навіть якщо 1% росіян зрозуміє, що відбувається насправді, то вже крок уперед. Так ми зможемо боротися з пропагандою. Ми переможемо!

Liked the article?
Help us be even more cool!